| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Potřebují mateřské školy vzdělané pedagogy?

 Celkem 8 názorů.
 Dana 


Střední 

(19.9.2018 18:56:03)
Střední pedagogická škola s maturitou úplně stačí. Rozhodující je pěkný vztah k dětem a ne papír z vysoké školy.
 Analfabeta 
  • 

Re: Střední 

(20.9.2018 8:11:35)
Souhlas. To je stejné, jako u zdravotních sester: někdo si vzpomněl, že by měly mít bakaláře. Jenže na bakaláři se učí přesně to, co dřív bylo na zdrávkách. Přesně totéž se stalo se středními pedagogickými školami. Zářný příklad toho, jak školy, dříve velmi kvalitní a neskutečně výběrové, kam se nedostal hned tak někdo, deklasovat pomalu na úroveň učňovských oborů.
 X__X 


Re: Střední 

(21.9.2018 15:55:45)
analfabeto, nevím, jak tomu bylo u středních pedagogických škol, ale u středních zdravotních k úpadku došlu ještě před tím, než bylo studium všeobecných sester na středních školách ukončeno ~d~

já nastupovala na zdrávku v roce 1989, tehdy byly obory pro dětské sestry a pro zdravotní sestry. já byla dětská, aby mě přijali, tak (kromě úspěšných přijímaček) jsem musela mít i vyznamenání a ani to nebylo zárukou, že se člověk dostal. já měla asi čtyři nebo pět dvojek a řekněme si to upřímně, patřila jsem k tomu slabšímu, co škola ještě přijala ~f~ (no, povedly se mi dobře přijímačky :-)) na zdravotní sestry ty podmínky nebyly až tak přísné, nicméně i tam i školy dost vybíraly a rozhodně nevzaly každého, kdo se přihlásil. asi o dva roky později byly oba obory sloučené do jednoho, jako všeobecná sestra. všeobecná sestra se na střední přestala vyučovat v roce 2004, nicméně už o nějakých sedm-osm let dřív jsem v zaměstnání potkávala moje bývalé učitelky, které si na úroveň současných studentů hodně stěžovali. že o školu není zájem, aby škola nebyla zavřená, musí přijímat i uchazeče se čtyřkama už ze základky, úroveň studia jde dolů a kdyby na ně měli být stejně přísní, jako na nás, tak by se většina z nich nedostala ani do druhého ročníku, natož k maturitě. jenže když je nepřijali pro neúspěch v přijímačkách, byli přijati na odvolání, protože škola měla volnou kapacitu. kdyby je pak vyházeli, měli by málo studentů a zřizovatel by školu dále nefinancoval ~d~

takže ono převedení některých oborů na vysoké školy je podle mne spíš jenom logickým vyústěním situace, kdy kdo se dobře učil, stejně šel pravděpodobněji na gympl a ne na odbornou školu, kam se dostaly i děti se špatným prospěchem a výuka už nebyla to, co bývala. a ty děti se tam dostaly proto, protože vznikaly nové obory na nových středních školách a zároveň ubývalo dětí, které by ty školy naplnily.
 Li. 


Re: Střední 

(21.9.2018 6:51:42)
Vznik 8G zamíchal se středním školstvím. Rodiče dětí mají představu, že kdo nestuduje na 8G (nebo aspoň 6G) a pokračuje na základní škole, jakoby nebyl. Roste nám tak počet absolventů gymnázií, kteří se následně snaží studovat VŠ. Proto máme v zemi tolik soukromých VŠ s humanitním zaměřením, které cílí na tyto absolventy gymnázií.
Úroveň ostatních středních škol se v důsledku toho snížila. Nastupují do nich děti, které by kdysi neměly šanci se na střední školy vůbec dostat. Výsledek? Chceme-li dobré učitelky v mateřských školách, musíme dát podmínku studovat VŠ. Jinak je jejich odbornost opravdu nedostatečná.
 Analfabeta 
  • 

Re: Střední 

(21.9.2018 10:16:13)
Já bych řekla, že za snížením úrovně základního školství nebyl vznik 8G ani 6G, ale nesmyslná inkluze, kdy byly do normálních základek doslova narvány děti s poruchami chování. No, a rodiče, kteří chtějí, aby e děti ve škole něco naučili, zareagovali převedením dětí do 8G nebo 6G, kam tyto děti nepůjdou. Mnozí z nás už tehdy upozorňovali na vznik nůžek, kdy ti chudší, co nemají na to, aby jejich děti dojížděly na 8G, zůstanou na základkách s dětmi s poruchami chování, kde bude redukované učivo tak, aby to tyto děti zvládly. Čili se v důsledku toho nic nenaučí a zvládnou s bídou učňák, maturitu možná s hodně odřenýma ušima.
No, a druhým hřebíčkem do rakve byla devastace učňovského školství. Už začíná nést plody, začíná nedostatek řemeslníků, a bude ještě hůř. Dneska má ty děti ještě kdo učit, pokud se školství neprobere, odejdou mistři odborného výcviku do důchodu a bude rázem vymalováno.
Holt sluníčkáři si prosadili svoje sluníčkové myšlenky,asi jako komunisti z počátků komunismu. Ti taky po nějaké době přišli na to, že ne všem se chce pracovat, takže právo na práci změnili na pracovní povinnost, stejně jako museli korigovat další myšlenky, ve své době pokrokové.
 Li. 


Re: Střední 

(21.9.2018 12:30:09)
Inkluze není zase tak starý problém. V tomhle s tebou nesouhlasím. Já vidím problém s 8G . A ano, syn na 8G chodí taky. Jestliže tu máme systém, který navádí děti, aby utíkali ze základní škol na víceletá gymnázia, je třeba se mu přizpůsobit. Jenže z víceletých gymnázií už děti hromadně nepřecházejí na 4leté pedagogické, průmyslové, zdravotní .... školy. Odliv mozků z "normálního" školství pokračuje.
 Bobo 
  • 

Názor člověka v obraze. 

(21.9.2018 22:46:01)
Stačí střední škola, stejně tak i zdravotním sestrám stačí střední škola. Po roce 89 šlo od nás v první velké vlně do Rakouska a Německa tisíce zdravotních sester. Všechny měly samozřejmě zdravotní školu, 4 roky ukončené maturitní zkouškou. Většina z nich si jen dodělaly kurzy NJ a nostrifikační zkoušky. Nemocnice jim ihned zajistily dotované ubytování, proplácely kurzy NJ, finančně přispívaly na dojíždění domů. V době, kdy zde byl stále průměrný plat cca 3.500 Kč, si mladé sestry začaly vydělávat zhruba 20 - 25 tisíc šilinků x 14 platů (V Rakousku má většina profesí ze zákona 14. platů v roce/ za rok /v té obě byl kurz koruna/šilink 4:1. Ještě asi po dobu 10 let neklesl pod hranici 3,2 :1. Do půl roku měly holky nové Mazdy 626 (na leasing) a do roka většina z nich zde vyřešeno bydlení /koupily si byt/. Naše VŠ mají dnes podprůměrnou kvalitu v rámci mezinárodních srovnání, typu Pisa. Nejlepší školství je dnes v Asii. Země jako Singapur, Hongkong, Taiwan, Čína, Japonsko či Jižní Korea jsou o několik koňských délek v čele pelotonu. Až za nimi jsou starobylé univerzity v Anglii, Evropě či poněkud mladší ve Státech. Dne si koupí titul každý trotl. Například UJAK V Praze je tím proslulý. I tam studuje množství volno časových pedagogů, sociálních pracovnic či armáda úředníků, policistů a z dalších bezpečnostních sborů. Není žádným tajemstvím, že jediným kritériem je včasné placení poplatků na semestr. A tokových "vzdělávacích" institucí máme zde i na Slovensku několik desítek.
 Helena 
  • 

To mě hodně pobavilo 

(24.9.2018 8:27:36)
Hlavně ta věta o "neoddiskutelném významu mateřské školy. Já jsem do MŠ nikdy nechodila a přesto si troufám tvrdit, že jsem o nic nepřišla, v životě jsem úspěšná i tak

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.