| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ploché nohy

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 917  [Dalších 887 >>]
Dooly. 12201
7.9.2022 12:39:38
Přesně,babi ma pravdu

Ja mám po 4 letech chození v barefoot ( tak na 90%.mám i zimni)
Mám na spodní přední straně plošky jakoby otlacena mosta kt tam.driv nebyla. Asi jako když ti zmozolnati ruka
Dooly. 12201
7.9.2022 12:37:34
Konzervo,chodim
I po těch kamenech v nich lezu,i na skaliska

Ale pravda,třeba s vivobarefoot podrážkou sem.to nedávala,leguano jo
babi_ 48341
7.9.2022 12:37:20
Konzervo, no hlavní fígl je právě v tom, že člověk nechodí přes patu, ale došlápne nejdřív na přední část chodidla. Pokud tě bolí paty (a mnohé následně i záda kolena kyčle hlava), tak chodíš v bosobotech či bosa chybně. Je celkem s podivem, že to vůbec zvládneš, protože vlastně trochu zabolí každý ten došlap bosou patou na tvrdé, takže se tomu obvykle člověk snaží vyhnout a instinktivně, přirozeně se naučí chodit utlumením přes tu přední část chodidla. Čímž tedy ve výsledku tu nohu posílí a vše jde k lepšímu.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
7.9.2022 12:33:48
Mně se v bosobotách chodí úplně stejně jako v jiných. Nepociťuju rozdíl, libovolně je střídám.
Konzerva 153011
7.9.2022 12:21:01
A to v nich chodíš i na tvrdých hladkých plochách - dlažba, asfalt apod.?

Mně z chození na takovém povrchu bez bot po chvíli strašně bolí paty.
Marika Letní 140743
7.9.2022 12:18:53
Já mám právě baleríny (až na výjimky) s měkkou podrážkou, žabky taky. Ohnu je dokolečka.
Dooly. 12201
7.9.2022 12:06:44
Moniko přesně tak,v bosobotach je jiny způsob chuze- přes špičku,kt si musíš natrénovat. Proto se doporučuje dobu v nich strávenou přidávat postupně

Ja mám příčné ploché nohy a k tomu displazii kyčelního kloubů.dr mi tvrdili že ve 40 budu potřebovat umělý. A zatím tuk tuk.. nohy mě nesou,a zadá i klouby přestaly bolet

Naopak, teď jsme byli v Alpách,několik dní výšlapu a první den sem si vzala Adidas terex- katastrofa. Těžké a nohy mě bolely
Od 2.dne jsme šla v mojich Leguano barefootech a pohodicka
Monika 123907
7.9.2022 11:58:19
Mariko, mám obavu, že žabky a balerínky jsou pro plochou nohu naopak špatné, natož aby vytvořily klenbu. Podrážka je sice tenká, ale neohebná a nenechá svaly na chodidlech pracovat, to by bosoboty měly, údajně v nich úlně jinak našlapuješ než v botách s podrážkou (nemám osobní zkušenost).
Marika Letní 140743
7.9.2022 11:01:29
O operaci jsem taky neslyšela. musím říct, že bych se hodně rozmýšlela nechat dítě operovali kvůli plochým nohám. Já je mám ploché celý život a nijak mi to nevadí. Možná začnu mít problémy až budu ve věku mé maminky přes 70 let... uvidíme.

Ale k tomu samozpevnění v bosobotách... tedy noha si pomůže bez vložek sama? To mi přijde zvláštní, protože já vložky do bot nesnášela, když mi je jako dítěti nutili a jak jsem mohla, dala jsem je pryč. Chodím i v úplně plochých botách, balerínách, žabkách a klenba se mi sama nezvedla. ~d~
Dooly. 12201
7.9.2022 10:40:43
O tom ,že lze operovat sem ani neslyšela,takže s operaci bohužel zkušenost nemám

Ale za me- zkusit posílit svalstvo plosek nohou. Od dětství sem nosila vložky,cvičila a bylo mi to prd platný.

Nakonec se mi začala tvořit klenba v mých 40 letech,kdy sem začala chodit v bosobotach. Prostě se to všechno procvičí a zpevní úplně přirozeně..
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 917  [Dalších 887 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.