| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Přirozený porod

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 3286  [Dalších 3256 >>]
A. Andrs 157190
17.1.2021 19:11:37
mimino na tu cernobilou hracku reaguje davno pred tim, nez je schopne si jakoukoliv hracku drzet v ruce,
Lei 37503
17.1.2021 18:59:31
Ale vidění snad není něco, co se spustí porodem či vykouknutím dítěte na svět, ne? Jako že dítě v děloze nevidí a pak najednou vidí... A i kdyby nekoukalo, tak přes zavřená víčka “vidíme” barvy... Já červené deky po porodu chápala tak, že se dítě ocitne ve stejně barevně naladěném, “známém” uklidňujícím přítmí jako bylo v břiše matky. Ale ta deka se dávala i přes hlavičku teda...takový bunkr pro novorozeně...jen zavinout, to je pak jedno jaká barva...
Cimbur 64764
17.1.2021 18:40:47
Myslela jsem, že to bude o retinopatii předčasně narozených.
Tohle je podle mě komerce a nestojí to za nějaké hlubší přemýšlení. Mimino chce hlavně doteky, tváře, hlasy a lásku.
Mariana +2 135342
17.1.2021 18:20:46
Jinak tedy o těchto "hitech" jsem nic neslyšela. A to ani u těch nejmladších dětí v rodině, tak asi to je něco mio naši sociální bublinu.

U černobílých hraček - to možná jde o kontast. Nicméně moje děti preferovaly první hračky spíš podle toho jak dobře se to ňuňalo, nebo jak dobře se to drželo do ručky, případně zda to vydávalo příjemný a zajímavý zvuk.
Podle barev se rozhodovaly spíš později a to už asi "čenobílá teorie" nesedí. Obě pohlaví - kluk i holka v tom raném věku preferovali jasné a syté barvy, spíš veselí jako žlutá, blankytně modrá, růžová apod.

Z dek si ani jeden jako usínacího průvodce dětstvím nevybrali červenou, byť jsme ji měli. Měla jsem v několika barvách fleesové emitex. Syn si vybral žlutobéžovou, dcera růžovou. A s těmi pak celé dětství usínali, kamkoliv jsme to museli brát s sebou. Ale stejně myslím že nerozhoduje ani tak barva, ale prostě si dítě "něco" vybere a TO už pak zůstane tím jediným. Totéž se stalo i s výběrem toho NEJ jediného nejdůležitějšího plyšáčka. Ovšem mechanismus tohoto výběru je mi stále záhadou :)
Marta. 149668
17.1.2021 18:12:00
Toar, přečti si celý článek.

Krom toho je tam hlavně potvrzení toho, že novorozenec vnímá černou a bílou barvu. kvůli tomu jsem to sem dávala.
A. Andrs 157190
17.1.2021 18:07:25
Neznama, tak za prve dite nesmi spinkat a fakt opatrne, aby neudelalo kotrmelec. Az bude bdele, tak si sedni do tmy a muzes to s baterkou zkusit. Ale nenesu za to zadnou zodpovednost. ~;)
Mariana +2 135342
17.1.2021 18:06:58
Na inkubátorech si nepamatuju červenou deku vůbec žádnou. Celkem si to ještě vybavuju, byly tam s hvězdičkami a měsíčkem, vlastně hlavně žluté a modré. Řekla bych ovšem že to nemělo žádný vědecký důvod, prostě někdo vybral zrovna takové dětské lístky, ze kterých to ušili.
Btw děti v inkubátorech mívají často větší část dne zakryté oči, jelikož mají velmi často novorozeneckou žloutenku a podstupuji fototerapii.
A. Andrs 157190
17.1.2021 18:05:48
jinak samozrejme nejde o oci, ale o to co dokaze zpracovat mozek v tomto obdobi, zkouseli to na myskach, ktere se narodi se zavrenymi ocima
neznámá 91073
17.1.2021 18:05:20
Jsem 27. týden a reakce žádná, ale zajímavé, budu průběžně zkoušet.:-)
A. Andrs 157190
17.1.2021 18:03:02
https://www.scinexx.de/news/medizin/sehen-ungeborene-babys-mehr-als-gedacht/

tady je neco k pocteni, lze dat do prekladace
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 3286  [Dalších 3256 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.