| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Peče celá země

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 245  [Dalších 205 >>]
Senedra 14756
16.2.2020 19:43:42
Termix, mletý mák podliju mlékém ( dělám už tak nějak od oka), přidám povidla nebo marmeládu, trochu cukru a mletou skořici, nechám přejít varem důkladně promíchám a odstavím, aby vychladl. Máme rádi pořádně makovou nádivku, takže mívám spíš víc máku a dle porotců by byl asi sušší. Málokdy zahušťuji drobečky z piškotů.
Marika Letní 140743
16.2.2020 19:39:42
“ pozadavky na soutezici, at uz casove (pak resi, ze je neco nedokynute nebo nedopecene)”

Jo to mi také vadí. Třeba u velikonočního věnce jim dali málo času a pak jim vyčtou nedokynutí. Já když peču mazanec nebo vánočku tak mi těsto kyne hodiny, opakovaně těsto zpracovávám a nechávám znovu kynout.

A pak nechápu proč tam nemají hodiny, aby si hlídali čas sami, proč jim to chodí oznamovat.
margotka78 alias shit-roller 108560
16.2.2020 19:15:46
Já třeba po lince (pracovní desce) dost často chodím nebo na ní klečím. Jsem malá, takže když potřebuju něco v horních skříňkách, tak si holt vyskočím. A to jsem si nechala záměrně nižší horní skříňky, nabízeli mi i vyšší.
Stáňa * 7932
16.2.2020 18:34:13
Termix,
makovou nádivku dělám tak, že mák "spařím" horkým mlékem, na 300 g maku dávám cca 2 dcl mléka. Pak přidám lžící marmelády nebo povidel. Nakonec lžíci rumu. Občas přidávám trochu skořice.
Dělala jsem to zrovna minulý týden do závinu a budu dělat příští víkend. Maku umelu vždycky víc a dám ho do sklenice se šroubovacím víčkem.

Moje mamka spaří mám menším množstvím mléka než já, ale přidává tam trochu uvařené krupicové kaše. Mák je pak taky vláčný. A ještě rozinky, ale ty já nemusím.
Pruhovaná 64704
16.2.2020 18:26:36
Dyť to projde tepelnou úpravou, více než 100 stupni 😉.
Půlka psa 24064
16.2.2020 18:15:24
Dala jsem tam rum a pak mi došlo, že vanilku mám taky jen naloženou v rumu a citrónovou kůru taky jen v rumu a povidla jsem taky dělala s rumem. Ale chutná to dobře, tak nějak po rumu.
Termix 105545
16.2.2020 18:06:00
Jo Len, s tím chlebem jsem taky trpěla. Peču všechno pečivo domácí a ob den i kváskový chleba. Z toho drožďového a ještě v takovém časovém presu, to jsem fakt měla osypky.
Buchty moc často nepeču, ale když už, tak buchty neotáčím. Nemáte ale někdo tip na makovou a ořechovou nádivku? Mně se nikdy moc nedaří.

neznámá 91073
16.2.2020 17:54:46
Copak? Já jednou omylem zadělala vánočku rumem, došlo mi to, až když jsem dávala dvě lžíce mlíka pro chuť.~t~
Půlka psa 24064
16.2.2020 17:52:26
Buchty jsem na základě téhle diskuze udělala dnes. S marmeládou. A mám pocit, že jsem to přehnala s rumem, ale chuťově jsou super.
Stáňa * 7932
16.2.2020 17:45:52
Buchty, kynuté těsto obecně, peču dost často, jsem na to zvyklá i původní rodiny.

Buchty po vytažení z trouby automaticky překlopím na větší prkýnko nebo na rošt. Nenapadlo by mě to dělat jinak, proto jsem včera nebyla překvapená, když to tam porotkyně říkala . Asi ten důvod, co uvádí Angrešt.

Na pořad se dívám ráda, oproti MasterChefovi to má příjemnou, poklidnou atmosféru a hezké prostředí. Navíc to není prokládané reklamami, což mi na něm hodně vadí.
Tady MaserChefa dávají později a já ráno poměrně brzy vstávám.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 245  [Dalších 205 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.