| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy ORL či dýchacích cest

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 8611  [Dalších 8571 >>]
Monika 123907
20.12.2023 13:25:59
"ten nosní sprej" - myslíš něco na oplasknutí sliznic, "proti zacpanému nosu" - pokud se nepoužívá déle než 7 dní v kuse, tak by návykový být neměl, možná by tvoje kámošká měla své snaše doktorce víc důvěřovat a nešílet (pak nemají mít tchyně takovou pověst ~;))
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
20.12.2023 12:35:39
U nás se kapky do ucha koupit nedaj. Jednou manžela na dovolený chytlo ucho, nakapala jsem mu tam tee tree oil a doktorka nás pochválila, že to byl dobrý nápad.
Saamajna 115449
20.12.2023 12:33:05
Jojo, virus, ne bakterie.
Ale stara garda doktoru i tady (viz od kamaradky manzel) casto pri bolesti ucha automaticky soupne ATB.
I jako "prevenci".

Jeste info od jine zname - jeji snacha doktorka svym 3 detem automaticky pri bolesti ucha strika ten nosni sprej. Jen kratce, max 3 dny ale kamoska sili, pry je navykovej - jenze ale decka zatim jeste nikdy zanet ucha nemely ~d~
Monika 123907
20.12.2023 11:43:15
Tak hlavně ATB jsou na bakterie a ne na viry - takže jestli potíže způsobuje fakt virus (a nepoužila jsi ten název jen tak obecně), ATB jsou na nic.
V ČR se předepisují ještě i kapky do ucha, ale to vlastně nevím, jestli jsou s ATB nebo jen protizánětlivé nebo kombinace ... A taky jsem při tlaku v uších dostala doporučení brát léky na oplasknutí sliznic - např. něco na alergie nebo fenistil kapky. Ale zase nevím, jestli to pak nějak nebrání boji sliznic proti virům/bakteriím ...
K_at 121378
20.12.2023 11:28:20
Doktor taky zmiňoval 2x, že jsem měla COVID v listopadu. A dutiny potom. Ty tedy byly jen s ATB kapkami.
La Pepa 5341
20.12.2023 11:05:08
No, moje praktická doktorka zas říkala, že aktuální verze Covidu způsobuje bolesti v dutinach, v mém případě eustachovy trubice. Mohu potvrdit na 3 exemplarich, dcera i chlap si stěžovali na totéž
Žžena 83005
20.12.2023 11:02:49
Saamajno,
ATB na to nejsou automatická ani zde.
Ibáč a udrżování volných dýchacích cest se tu normálně taky praktikujou.
Saamajna 115449
20.12.2023 10:03:49
Jako odpoved jinde by to zapadlo, tak radsi novy tema:

V mym okoli je ted skoro epidemie: bolest vnitrniho ucha.
Deti i dospeli.
Od soboty fnukala mala (11), v pondeli v poledne jsem se konecne prozvonila k detske doktorce a mela ji rovnou na telefonu.
Ani jsem nedorekla vetu, sama dokoncila "boli ji ousko".
Pry tady ted lita nejakej virus, kterej se usadi tak vzadu, ze clovek nema ani rymu a pak ten sliz tlaci zevnitr na usi.

Reseni:
3 dny se musi (dusledne!):
- 3x denne ibuprofen - protizanetlivej
- Strikat ten hnusnej nosni sprey
- Mazat pod nosem a na nose majoranovou/ thymianovou mast (dela zdejsi lekarna)
- Inhalovat teplym cajem (majoran/ thymian/ hermanek)
- proplachovat nos a dutiny slanou vodou

ATB jsou uz pry na tohle zastarala cesta, ty se davaji az kdyby praskl bubinek...
Pry tim se jenom vyrabeli MRGN (ty ATB resistentni mrchy).

Takze to ted praktikuju u dcery a od uterka i u me. Bolest povoluje/ mizi a jen se divim, co vychazi i bez predchozi rymy.
Mluvila jsem v pondeli s kamaradkou, tam to mel manzel - 3 tydne nemocnej, pac doktor byl "nepoucen" a nasazoval mu ruzny ATB... no ~q~.
U kamaradky se to taky rozjizdelo, tak sla hned inhalovat.

Sem si pak rikala, ze by nebylo marny to napsat i sem .

Tak se rychle uzdravme, my vsichni.
kachna_ 144932
28.12.2022 10:38:12
Jsou nemocní celý podzim. Ještě vtipně není nemocný zbytek dceřiny třídy, takže stále jen doháníme a nestíháme. Dcera chtěla zkusit 8l gymnázium a udělalo nám to velkou čáru přes rozpočet.
LadyP 42915
27.12.2022 11:15:09
Syn se zatím drží.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 8611  [Dalších 8571 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.