| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 16579  [Dalších 16549 >>]
Rodinová 140078
4.10.2018 15:25:17
Eudo, ja ti asi nerozumim, nejsem si jista, jestli je to ironie nebo ne.

Kdo teda za to mohl (treba hlaseni na policii)?
Eudo 146355
4.10.2018 15:23:42
Rodinova, zajiste.

To je takovy zakladni nazor, 20 let po revoluci.

Ted jeste: Kdyz mi pratele Holandani po ceste CSSR zadali o vizum do USA, nedostali ho. A nedostavali ho celkem dost let.

Taky diky komunistum, ze jo.
Filip Tesař 134358
4.10.2018 15:22:31
Většinou nebyl problém východní Německo, ale i tam se muselo žádat (kromě pásma u hranic, tuším, takže se tam ze Sudet jezdily nakupovat boty a oblečení, byl větší výběr než u nás). Ale už do Maďarsko nedali příslib každýmu, Maďaři byli podezřelí oportunisti a revizionisti. Jugoška to samý, ne že by to bylo plošně zakázaný, ale prověřovalo se. Kdo jel na Západ, musel většinou nechat doma děti jako rukojmí, hlavně, když jel pracovně, že by si rodinka odcestovala jen tak na dovolenou do Francie častý nebylo. Proto taky řada lidí zdrhala na Západ například přes Irák apod., kde byli na montážích. Návštěvy přibuznejch na Západě byly taky sledovaný, někdy vynucovaný snahou získat spolupráci s StB. Ale byly rozdíly mezi státama, teta se vdala do Švédska a návštěvy byly povolovaný běžně, ale opět jen samotný rodiče. Nakonec i praxe zapisování dětí do 15 do pasů rodiče, jinak řečeno, nevydávání pasů pro děti, bylo součástí tohohle systému kontroly.
Eudo 146355
4.10.2018 15:21:27
Janino, napsala jsem

vypada na 10 milionu,

ale nebudu slovickarit. Kdyz clovek chce byt urazen, tak uz na nejakem slovicku navic nezalezi.

Rozebirat, co se teda s tou "svobodou" udelalo, taky nemam potrebu. Na to jezdim do Prahy az moc casto. Novy fasady a neony mne nijak neoslnujou. lidi jsou porad stejny.
Rodinová 140078
4.10.2018 15:21:26
No a kdo jinej? Prijelas z komunisticky zeme, jina pravidla nez pro ostatni.
Eudo 146355
4.10.2018 15:18:02
Ach jo.

A kdyz ja jsem se v Holandsku i v Dansku musela denne hlasit v 8 hod rano na policii, protoze jsem tam prijela s ceskym pasem a jejich vizy, tak za to taky mohli komunisti, ze.
JaninaH 12107
4.10.2018 15:15:58
Eudo,
tak podívej, libik napsala toto, cituji:

ty krááásoooo~t~

"na závěr jsme byli nejlepší ZO SSM v celém kraji, za odměnu jsem já jako organizátor dostala od SSM zájezd do Berlína, jako nejlepší v kraji další letecký zájezd do Moskvy a jako třída jsme jeli na tři dny do NDR."

gratuluji~8~

Někdy mě napadá, že pro spoustu lidí je svobody škoda


A na to ty jsi napsala, že těch lidí je 10 milionů.
Čili, zatímco Libik reagovala na to, že spousta lidí lezla režimu do zadku proto, aby se dostali do Berlína či do Moskvy, ty jsi napsala, že je škoda svobody pro Čechy. Mě to v tomhle kontextu urazilo. Už rozumíš proč?
Eudo 146355
4.10.2018 15:15:55
Analfabeto, presne tak. Taky na dlouhou diskuzi. Ale nema to cenu, protoze tady se ocividne muze diskutovat jedine tim zpusobem, ze vsichni musi mit stejny nazor, jinak se sletnou vosicky a bodaj..
*Hany 30864
4.10.2018 15:14:24
Ach ta paměť...

"mne vzdycky pobavi, kdyz komunisti lidem branili ve vyjezdu."

Podle tebe jsme tedy klidně mohli cestovat do ciziny, stačilo jen požádat. Takže když jsem v 80. letech třikrát žádala a stejně nikam nesměla, tak za to mohl kdo? Asi já, protože jsem byla líná a neschopná.
Eudo 146355
4.10.2018 15:11:36
Jojo, Hany, kdyz tak si to eventuelne docti, ale nutny to absolutne neni. Mozna si vsimnes, ze pisu o sobe a jak to fungovalo, co se tyce mne.

[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 16579  [Dalších 16549 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.