| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 6504  [Dalších 6474 >>]
Xeni 71650
24.1.2010 4:22:25
Aha diky moc,
no me se zda, ze toho po nem chteji nejak hodne. Pismenka teda uz musel umet vsechny loni. Prave ze ucitelka si stezovala, ze je pomaly at ho necham vysetrit, ze uz musi scitat a odcitat do 20 a pritom mi dala slozku a tam bylo treba 18+6, nebo 17-8 atd a taky uz normalne nasobky 10 a 5. 6 let mu bylo v rijnu a uz mu chudakovi davaji takhle do tela. Navic si stezovali, ze je spatny ve cteni. Ja teprve musim zjistit jestli po nem chteji cteni ve fr nebo aj. Diktaty tady pisou kazdy patek 5 fr. slov. Podivam se co je to ten rozklad cisel. Ja nevim jak mu mam vysvetlit scitani, odcitani....navic v pulce pocitani chudak zapomene co to vubec chtel a hrabne na pocitadle do jine radky.

Diky moc za info. Tady sly do 1. tridy vsechny deti narozene 2003, tady ten zlom v srpnu bohuzel nedelaji.
skritek
  • 
22.1.2010 21:57:50
ahojky, tak uz mam to moje miminko prijate do skoly :o))
ale mam pocit,ze mi to dojde teprve v zari, az nebudu totalne stihat.
podle ceho jste vybiraly skolu?

Xeni, vitam te tu. ale asi ti moc nepomuzeme. myslim,ze snad zadne dite od nas nenastoupilo do skoly predcasne.
ikdyz jsem se zrovna predevcirem ptala kamaradky s prvnakem, jak to u nich probiha.
takze pololetni pisemky byly asi v tomto rozsahu
v matematice pocitani do 7, rozklady cisel, slovni ulohy+ napsat odpoved
cestina-diktat, prepis, cteni s porozumenim
prvouka-podzim, zima, stromy a jejich plody, ovoce, zelenina, dopravni znacky, ptaci, co odletaji a co ne apod.
ale na vetsine skolach maji jeste pomalejsi tempo. neumeji jeste vsechna pismena apod..

Xeni 71650
7.1.2010 21:05:31
Ahoj holky preji vsem stastny Novy rok 2010.
Zijeme v Kanade a muj syn ma 125 cm a 34 kg. Je fakt, ze tu nosi obleceni na 10/12 let, ale taky je fakt, ze mi na letisti taha z pasu 23 kg kufry. Takze je to macek, ale neni to jen sadlo, on ma dost i tezkou kostru a svaly.

Mela bych na vas dotaz ohledne skoly. Tady deti chodi do skoly podle narozeneho roku, takze sel do skoly, protoze je rijen 2003 (tady nemusi mit 6 let a odklady tu nejsou). Ted chodi tedy do 1. tridy a ucitelka si stezuje, ze je hloupy a posila nas jednak k doktorovi, ze se neumi soustredit a pak taky ze mu nedochazi matematika apod.

Zijeme v anglicky mluvici oblasti, ale chodi do francouzske skoly. Musim rici, ze s ukoly mu moc pomahat nemuzu, protoze fr neumim, to dela manzel. Zadani ukolu ma napsano ve fr, takze by si to teoreticky mel precist a provest ukoly. Taky dopadl spatne v mat testu. ucitelka nam poslala nejaky letak na placene doucovani a kdyz jsem se divala na svazek co mu poslala k procvicovani, tak tam je treba 15 + 8 = ....... nebo 19 - 15 = .......
me to pripada, ze po nich chteji hrozne moc. Taky delaji scitani po 5 a 10, coz uz je trochu jako nasobilka. Nechodi nektere z vasich deti do 1. tridy abych vedela, co se uci v Cechach a jak jsou daleko?

Ja co si pamatuji, tak jsme se v 1. tride teprve ucili pismenka a tady uz po nich chteji, aby cetly ~d~
Diky za info.
4.6Lukyna12 50855
31.12.2009 18:54:27
tak také letím z přáním,nejdan u nás už začal hlásím se už z vleku,užijte si ho a zítra vstávejte tou správnou nohou,protože jak na Nový rok,tak po celý rok tak z ~:-D

skritek
  • 
23.12.2009 22:14:00
ahojky,
take se pripojuju s pranim pohodovych vanoc a do pristiho roku vsem preju hodne zdravi a od zari i dostatek pevnych nervu.




jinak u nas extra nic moc noveho, od zari chodim do prace, takze zacal hukot nejvetsi, pristi rok si radsi vubec nepredstavuju.
jsem tu ted totalne osirela, neb rodinka je od pondelka na horach a prijedou az pod stromecek. darecky se u nas letos odehravaji ve znameni lega a spolecenskych her. ani nevim, co je lepsi, jestli mit byt zaneradeny auticky a miliony ostatnich veci, nebo si v poloprazdnem pokoji lamat nohy na miniaturnich kostickach od lega.

a k te statistice.
aktualne asi 110cm a 19kg, ikdyz to moc nesleduju, protoze problem ma Sima.
ale musim pysne rict, ze ted po hormonech vyrostl i on.
no a stale bez R.
jo ale co me prekvapilo, ze mu ted vyrostly dalsi dve stolicky. me vyrostly az kdyz uz jsem mela vymenene skoro vsechny mlicnaky.

tak se mejte fajn a zase neco napiste, at taky vim, jak je jinde. :o))
Tak vubec nevim,kdy maji rust.
manka 12680
23.12.2009 21:51:45
Ahojky,
koukám jsem tady ten říjen krapet zazdila, všechny co občas nakouknou tak MOC zdravím!

Arko a Evi Cipíska míry jsou víceméně podobné, má 112cm a 20kg (těmi mě teda překvapil, jsem žila pořád v domění, že má 18 :-))) a boty nosí 30/31. No, ve školce je stále nejmenší tak jsem opravdu ráda, že je podzimní a škola teprv bude.

Pro pobavení míry našeho tříleťáka, fakt nechápu jak můžou být bráchové, takže malej má 100cm a 18kg! oblečení dávám ze skříně do skříně (což jsme při rozdílu skoro 3 roky fakt nečekala) a doufám, že ho nedoroste natolik, abych nakonec nekupovala na dvojčata :-O. Má úplně jiný typ postavy, takže se to bohužel může stát. No uvidíme.

Všem přeju klidné prožití vánočních svátků! hlavně zdraví a to ostatní zvládnem ;-).

Manka, Rumcajs a 2 Cipísci ;-)
4.6Lukyna12 50855
23.12.2009 21:25:00
Hodně štěstí ,neboť je krásné,
hodně zdraví,neboť je vzácné,
hodně lásky,neboť je jí málo
a všechno další,co by za to stálo

Přeje všem Lukyna32 z rodinou


Pejska 15757
18.12.2009 9:41:11
Ahoj Arko, zdravím do dálek. Já myslím, že zase tak velké hodnoty Kukačka nemá - 18 kilo mi v porovnání s 20 Štěpánkovými přijde málo, protože doma pořád slyším: Dala jsi mu najíst, je děsně hubenej. No není, je samý sval a zbaští všechno s chutí. Dokonce ho teď přepadla nějaká blicí viróza a po jejím překonání má z ní takové trauma, že si k posteli dal na noc sušenku, kdyby ho přepadl hlad ~t~. Váhový úbytek rychle dohnal, ale je tak fyzicky aktivní, že prostě toho podkožního tuku moc nemá. Když si vzpomenete na nějakou naši společnou fotku, tak jistě víte, že dědičné dispozice k hubenosti nemá a proto dost nechápu současné nářky nad tloustnoucí dětskou populací.
Výšku jsme neměřili, ale bude to podle velikosti oblečení 110 zhruba stejně.
Arka 27734
6.11.2009 17:22:16
Ahoj holky!

No tedy, říjen pryč, přešoupli nás do kategorie šestiletých a tady žádné oslavy, žádné dorty, žádné statistiky výšky, váhy ...


Tak Kukačka - narozeniny hrozně prožívala, slavila asi 14 dní před a 14 dní po, každému říkala, kdy je má, aby dostala co nejvíc dárků. Nejvíc jí na narozeninách těšilo, že po nich nemusí do školy :)

Měří 115 cm, váží 18 kg a má neskutečně velkou nohu - č. 32, takže její boty se od mých příliš neliší, trička, která už nenosím jí dávám rovnou a nezkracujeme, nezužujeme a jsou jí ...

A protože žijeme stále v "exilu" tak napište ať mám nějakou představu o stejně starých dětech
Studánka
  • 
3.5.2009 14:57:49
Ahoj holky, díky za odpovědi, nakonec jsem dostala v pondělí na ORL Klacid a už odpo jsem se cítila líp o 200 procent. jo a zánět stř. ucha to prej nebyl. :-))
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 6504  [Dalších 6474 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.