| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Uprchlická krize

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 27894  [Dalších 27874 >>]
Yuki 00,03,07 49504
27.5.2022 20:17:49
kat, ale oni dostali nabídku jít do ubytovny a odmítli, vrátili se
další zase mají dvě občanství

někdo z romů udělal chybu, zneužil náš systém, takže vznikla nedůvěra, může se tomu někdo divit?
K_at 121378
27.5.2022 20:09:33
MaMar,je mi jich líto. Prostě na podlaze na nádraží.....to je hrozný.
vrrtak 111742
27.5.2022 20:06:29
Kat já jsem taky pro rovný přístup,chceš doučování-máš ho mít,chceš pomoc máš ji mít stejnou bez rozdílu barvy pleti,porušíš něco dostaneš stejný trest.Tady ale v poslední době je pozitivní diskriminace a to je špatně
MaMar 39162
27.5.2022 20:06:10
Yuki - "i když je těch problémových romů na nádraží pár desítek, je někde pár desítek neromských problémových lidí?!" -
- myslím, že je leckde víc než pár desítek neromských problémových lidí, jen nejsou tak pěkně pohromadě ~;)

Jestli je někdo na tom tak, že mu stojí za to kvůli pěti tisícům přespávat dlouhodobě na nádraží, skoro bych řekla, budiž mu přáno :-) Ale myslím, že v Praze na "hlaváku" jsou (nebo byli) hlavně ti, u kterých ještě probíhá prověřování, jak je to s jejich případným dvojím občanstvím, a ti zatím neměli na ubytování ani na peníze nárok. Jak je to jinde, z vlastní zkušenosti nevím. Já bych to hlavně tak neprožívala, věčně na tom nádraží nebudou, a nemám pocit, že by se nám dělo něco tak hrozného, když tam jejich děti budou ještě pár dní nebo týdnů pobíhat.

A jinak, mám dojem, že spousta majoritních Ukrajinců se na Romy kouká ještě mnohem víc skrz prsty, než Češi. Asi i proto, že hodně jejich Romů žije opravdu životem hodně odlišným od majority. V tomhle bych řekla, že přes všechno, co kritizuju, jsme už o dost dál.

vrrtak 111742
27.5.2022 20:03:28
Yuki v tomto souhlasím a pak sílí odpor k nim
vrrtak 111742
27.5.2022 20:01:41
Yuki,ale oni se nám smějí že si to neumíme prosadit,tady se spousta lidí mezi sebou baví bez rozdílu pleti,hlavně se starousedlíky, nové příchozí do ubytoven vadí všem.
Mimochodem byla jsem jednu dobu na dávkách taky,samoživitelka s malým dítětem,práce se nedala sehnat a už vůbec ne taková aby se dala skloubit s provozem školky,štvalo mě to,ale šla jsem žádat,dostala jsem jen zákonné minimum a k tomu plno řečí jak si mám najít práci, na hudebku pro dítě sponzora a když mi v tom období klekla pračka tak mi po důkladném zkoumání,návštěvě ze sociálky přiřknuli celých 1000kč že si mám sehnat za to pračku. Kolegyně se mi za to smála,protože ona celé roky nedělala a jen došla na socku že nemají pračku, a dostali proplacenou celou částku za novou-oni si to opravu umí "vyřvat" a navíc nejsou až tak hloupí,takže se naučili potřebné zákony a moc dobře ví na co mají nárok a to tvrdě prosazují,jinak řvou o rasismu a diskriminaci
K_at 121378
27.5.2022 19:58:38
Vrrrtaku, já se o byty nehádám. Já jsem pro přístup "pravidla jsou pro všechny stejná, ale na druhé straně ti nabízíme pomoc". Rozhodně velmi velmi mi vadí pozitivní diskriminace a 2 pravidla. Protože je to medvědí služba .....v konečném důsledku.
K_at 121378
27.5.2022 19:55:50
Yuki, ano. Tohle je taky pravda. S 1 osamělou ženskou v nouzi se nikdo moc nemusí crcat. Když je to rodina...
~d~
Yuki 00,03,07 49504
27.5.2022 19:54:41
oni na to doplatili i pěstouni, příbuzenská pěstounská péče je u romů rozšířená mnohem víc než u majority, babička má v péči vnoučata a celá rodina žije dohromady, takže stát řekl dost, příbuzenská pěstounka nebude tak placená jak nepříbuzná
jenže nerozlišuje
moje teta, 70 let, má v péči vnuka, otec kluka, její syn, je po mrtvici v invalidním důchodu, teta se stará i o něho, matka kluka je neznámo kde

a teta nemá nárok na tolik peněz, kolik máme na pěstouně my, protože je příbuzná,
a takových rodin je samozřejmě víc,

stejně tak hlavním důvodem k zavedení povinné docházky předškoláků bylo to, že Romové chodili do první třídy bez znalosti češtiny a základních návyků, a zase se to musí týkat všech, aby náhodou nebyla nějaká diskriminace

jenže takto jsou diskriminovaní všichni neromové ve stejné situaci

je logický, že to lidem vadí
vrrtak 111742
27.5.2022 19:51:21
Kat ale tady s těmi byty je to fakt takto a nemusím říkat že normálně pracující se bouří,protože ty starší byty mají vybavení původní,takže i 30 a více let staré-kuchyňské linky,lina,vedení elektřiny atd. a protože tu jsou malé platy,tam moc lidí nemá na to aby rekonstruovali byty které jim nepatří.Jasně můžou být rádi že vůbec obecní byt mají,že ho před lety dostali přidělený,což si většinou uvědomují,ale dnes už je právě přidělování bytů jinak a pracující člověk na ně už nedosáhne.Pro srovnání-bytovka se 7 byty -žádalo se opakovaně o stříšku nad vchod,protože tam není žádná ochrana před deštěm a v zimě se tam dělají rampouchy-za 20 let nebyla vyslyšena-nesmí se sahat na novou omítku,kvůli reklamaci,není to tak hrozné,šlo to bez stříšky doteď tak není tak nutná,nejsou peníze atd.,prvotně byly přiděleny k ní 2 klasické malé popelnice,postupem času se podařilo těžce vyhádat další 2,takže jsou teď 4, bytovka s 5 byty,před dvěma lety kompletně opravena z dotace měli jeden velký kontejner,ten jim nestačil tak požádali a okamžitě dostali druhý,takže mají 2 velké kontejnery, tento dům má 2 vchody, k jednomu vedli schody taky bez ochrany,nájemníci šli na byťák a do měsíce byla stříška a přidělaná do nové omítky v záruce, asi nemusím psát kdo v jakém domě bydlí
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 27894  [Dalších 27874 >>]
Zdejší témata

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.