| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

... četla jsem již opakovaně, že je to takový tradovaný mýtus.

Naopak, někdo říka (spíše ti trochu "alternativně" zaměření) že nošením brýlí se to může zhoršit. Já nevím... Osobně mi přijde nejlogičtější, že to na to nemá zásadní vliv. ~d~

Jinak - pro mě je tohle zajímavé téma. Co píše Monty, částečně chápu. Také jsem dlouho chodila bez brýlí či čoček a myslím, že do jisté míry to má něco do sebe ~z~. Ale právě jen do jisté míry... Pak už mi začalo být trapné to, že jsem nepoznávala lidi na ulici, byla jsem pak taková nejistější... atd. ~f~ Monty, jak tohle řešís?

Já mám asi kolem -4,5 dpt. a teď už léta nosím čočky, brýle mám jen jako náhradu. Doma chodím celkem často i beze všeho, ale než jdu ven, čočky si nandám. Brýle mi nikdy nevyhovovaly, nikdy jsem si na ně jaksi nezvykla. Jednu dobu, ještě než jsem objevila čočky, tak jsem brýle nosila do práce, ale stejně jsem si je furt sundávala, šoupala s nima po nose - prostě furt jsem o nich věděla, měla jsem pocit že mám na nose něco "cizího"... A to jsem vyzkoušela různé, takže to nebylo tím, že by mě konkrétně jedny tlačily nebo tak... Jasně, nebýt jiné možnosti, holt bych se s tím asi nějak smířila. Ale jak jsem objevila čočky, našla si pak i druh/značku která mi vyhovuje a zdroj(e), kde za přijatelné ceny nakupovat čočky a roztoky... tak to řeším takhle. Zatím... Ta operace mě už také napadla - ale bojím se ~a~. A je to hodně peněz najednou...

A aby to nebylo moc jednoduché ~;) - čas od času si vzpomenu na dobu, kdy jsem se tou tematikou zabývala tak nějak zásadněji, četla o tom různé alternativní knížky atd. - že prý je možné různými cviky, dýcháním a obecně správným živitním stylem přimět oči, aby se "uzdravily", zbavily oční vady. Zní to na jednu stranu velmi lákavě, ale nevím... Jsem asi moc líná / nedůsledná / netrpělivá, abych to vše dodržovala, a navíc jsem přece jen poněkud skeptik... ~d~

Máte s tím někdo zkušenosti, či nějaký názor?

Pamatuji si z jedné té knížky, jak tam psali, že kdyby o polovině populace doktoři tvrdili, že už nadosmrti budou chodit jen o berlích, tak by se lidi vzbouřili, že to přece není možné, že se musí najít a léčit příčina, proč tolik lidí nemůže normálně chodit. A že to u toho zraku to ale skoro všichni akceptují - bere se jako normální, že je to prý vada, která je vrozená, neměnná a pomůžou jen brýle (čočky), tedy "berle".

Podle této logiky by se mělo spíš řešit, PROČ má tolik lidí oční vady a co s tím. To mi přijde sice přesvědčivé, ale v praxi nějak nevím...
Ty čočky mi prostě dávají iluzi že vidím normálně, a nemusím nic dalšho do hloubky zkoumat. Třeba je to "špatně", ale na druhou stranu příjemné :-)! Bylo by samozřejmě lepší vidět z vlastních sil, bez pomůcek... Ale jak? Také o tomhle přemýšlíte??? Jsem zvědavá... ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.