| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sluníčko,
hlavně to proberte doma - jak se vám prcek jeví atd... u nás je ta KG hodně mírná, hodně školková - ale děti už potřebují mít jemnou motoriku, potřebují umět poslouchat a být schopní pracovat samostatně.... funguje to třeba tak, že mají čtyři stoly, na každém mají nějaký úkol a za hodinu to dítě musí zvládnout tyhle čtyři úkoly (nějaké malování, vyplňování, lepení, psaní...) do jisté míry samostatně - a samo si musí hlídat, že opravdu stihlo obejít všechno - což si myslím, že je docela fuška na soustředění (udržet v hlavě, že i když se mi chce stavět sněhulák z marshmallows, tak musím ještě napsat pímenko P a spočítat ozdoby na rukavicích). Ta učitelka lecos stihne ohlídat, ale přeci jen jsou tam dvě na dvacet dětí.... a jak psala Debbie - většina podzimních dětí nenastupuje. U Toma byla nejmladší holčička zařijová (a ta teda je výborná, u tý se nedivím, že jí rodiče do školy daly - je s ní hrozná prča a je to strašně chytrá holka). U Lisy je taky jedna holčička, které bylo v září pět a tam si myslím, že jí rodiče dávat neměli. Je droboulinká a podle mě nezvládá vůbec tu jemnou motoriku - trefit se s písmenkama na řádek a tak...

Lise bylo pět v červenci, ale ona má staršího bráchu a je sociálně velmi zdatná, krásně maluje - a teď jsem zjistila, že umí číst a učitelka jí hrozně chválí v matice - takže ta to zvládá s přehledem.

Obě moje děti poslední rok před školou chodily do preschool na každý den. Jednak kvůli angličtině, ale taky kvůli tomu, aby si zvykly na každodenní docházku. I tak pro ně byla docela ta škola šleha - z tří hodin ve školce šly na 3,5 ve škole a ze školy mi chodily prvních pár týdnů úplně vyřízený. Oba teda tvrdí, že škola je zábavnější než školka, takže snad to zvládají - ale považte při rozhodování i tohle - jak to bude snášet fyzicky a psychicky - protože v KG už to docela "lítá", fakt mají ten program nabušenej - ve školce si hráli hodně venku, tady už je víc učení a míň hraní...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.