| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nakukuju, omlouvám se, ale mám potřebu k tématu také něco říct.
Ad zralost svěračů - říkali mi to ve škole (nejsem psycholog, neurolog ani urolog), ale asi to zapomněli říct dětem. ~;) Brala jsem to také jako fakt, do doby, než jsem měla dítě. První byla látkovaná, nebezplenkovaná (přebalovaná max. po hodině - jeli jsme ve čč). V devíti měsících si "řekla" o nočník, neverbálně, prostě viděla sedět starší děti, chtěla také. Koupili jsme nočník, posadili - vyčůrala se. V roce věku si spolehlivě hlásila VERBÁLNĚ (používala slovo "kakaní") a byla bez plen. Kdybych měla v té době slepě důvěřovat knihám, asi bych jí musela vysvětlit, že nemá nárok. Neříkám, že jde o univerzální příklad, ale příčí se mi takové to "dítě je zralé na to a to tehdy a tehdy" předkládané kapacitami. (Stejně tak se někdy musím smát gynekologům - mužům. Já jim zas můžu popovídat o prostatě.. ~:-D)
Ad "nucení" k vykonávání potřeby, když matka chce - to mi přijde jako nejčastější předsudek vůči bezplenkovce. Přitom nejde o nic jiného, než nabídnutí alternativy. A tu alternativu si volí dítě, ne matka. S mladším bezplenkujeme asi od dvou měsíců, ne, že bych chtěla já, chce ON. Od doby, co jsem zjistila, že nechce kakat do plenek (a jak to "signalizuje") a nabízím mu alternativu, neznáme koliky, neznáme potíže s "prdíky". Teď už do plenek téměř ani nečuráme. A že by se dal k něčemu nutit? Když nechce, prostě nechce. Můžu ho držet klidně hodinu, nebude a nebude.
Ad signály - "přání otcem myšlenky". Možná - kdyby to fungovalo jen "na matku, která chce, aby to fungovalo". U nás to funguje i na nevěřícího tatínka. Stačilo mu jen říct, "hele, teď se mu chce", a i když pochybuje, dá vyčurat. I v mé nepřítomnosti, už ví, co sledovat. Totéž babička - "jé, on je suchý" (po hodině od posledního přebalení) a "jé, on se vyčural". :-)
Za sebe mohu říct, že naše bezplenkování se neustále vyvíjí. Od doby, kdy jsem opravdu poznala jen kakání až k dnešku, kdy vlastně žádné signály nesleduju. Jen přijde ten "pocit", že je čas a když ho neignoruju a vyhovím, máme sucho. Bohužel je ten pocit neměřitelný, tudíž nesdělitelný a vědecky nevyhodnotitelný a jeho uznání jako přijatelného faktu zřejmě v nedohlednu. ~;)

A argumenty proti? Jaké?? Vyhovět potřebám svého konkrétního dítěte (ne "obecného dítěte" z tabulek a knih), ať jsou jakékoliv - co kdo může namítat?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.