| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně na nových domech vadí ty prázdné pozemky. A postavit nový dům v blízkosti vzrostlých stromů, aniž by se zlikvidovala půlka zahrady, si nedokážu představit.

Nešla bych do každého starého domu. Také je otázka, co je starý dům. My máme asi 30 let starý a jsme spokojení.

Pro mě bylo podstatné, že jsme se do domu zamilovali na první návštěvě. Ten dům projektoval někdo, kdo přemýšlel, takže vymyslel něco jednoduchého, praktického, fungujícího v mnoha podobách. Náš dům je řadovka (taky jsem si myslela, že do řadovky nikdy...ale ta krajní má cosi do sebe ~;) ), je tu asi 50 na pohled stejných domů stavěných podle stejného projektu. A troufám si říct, že každý to má uvnitř jiné, ať už kvůli jinde postavené příčce nebo proto, že někdy je dům využívaný jako jedogenerační, jinde jako vícegenerační. Možná by se mi jiný dům ve stejné ulici tolik nelíbil ~d~. Ale tady nebylo potřeba dispozičně vůbec nic měnit.

Podstatné bylo, že jsme se mohli ihned nastěhovat a ihned bydlet a to v celém domě nebo v jeho části, prostě jak se nám chtělo. Pro běžný život nebylo třeba nic měnit, jen jsme dokoupili kotel na elektřinu, protože jsme byli líní topit dřevem. Les máme přes ulici, takže i to by se nakonec dalo.

No a pak se dělaly úpravy podle toho, jak byly peníze, čas a chuť. Úpravy jsou stále víceméně kosmeticé, i když to novější je přeci jen co do funkčnosti o level výš.

Je fakt, že u nového domu bych měla u sebe strach, že bych do nového chtěla vše nové a pokud možno co nejkvalitnější, aby to co nejdéle vydrželo. To by znamenalo počáteční dost velké investice a to ještě dřív, než bych mohla vůbec bydlet.
Takhle bydlíme a když se sejdou nějaké peníze, tak se něco obnoví. Obnovuje se průběžně pořád něco, občas je potřeba hasit nějaký "požár", tak ty obnovy často probíhají spolu s tím. Nikdy nebude hotovo.
Dokonce ani hypotéce jsme se nevyhli, protože větší byt pro naši velkou rodinu vyšel podobně draho jako tento dům a my se do malého už nevešli (a byly tam ještě další okolnosti). Trochu jsem se bála odchodu z Prahy, ale teď bych odtud nešla. Je to malé město, se vším, co k tomu patří, a je nám tu dobře. Možná i ta spokojenost s lokalitou a se zahradou (několik vzrostlých stromů, což je skvělé jednak kvůli ovoci, druhak kvůli stínu) je důležitější než nějaká ta kosmetická vada na domě.

Takže k otázce....ne, my jsme koupě starého domu nelitovali.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.