| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Baruško, já bych to tak jednobarevně neviděla.
Namátkový příklad z poslední doby:
Můj syn byl pozván na oslavu narozenin spolužáka, ale ten mu rovnou řekl, že je bude slavit s kamarády z jejich... jak to říct.... náboženského společenství (normál katolíci, ale hodně věřící) a varoval ho, že může dostat nakládačku, protože oni nesnáší ateisty~t~ Syn už se s nimi setkal, varování z toho důvodu uvěřil a z oslavy se omluvil. Sám kamarád mu často nadává do všelijakých Jidášů a dalších biblických postav. My syna vedeme k toleranci, taky aby nikdy nikomu nic nevymlpouval, protože víra je niterní záležitost každého. Naopak děti v této rodině jsou vedeny k tomu, že věřící jsou utiskováni, persekvováni a je to bohužel na chování jejich dětí vidět. Zatímco my svou nevíru na odiv nedáváme, oni se věčně vyptávají, jak si můžeme žít "tak dobře" (oni jsou lépe situovaní, ale u nás je větší pohoda), když nevěříme v Krista~d~

Takže ne, nemyslím si, že by byli věřící diskriminováni, ale pokud někdo klade svou víru na odiv a dává najevo, že je lepší než já, bezvěrec, tak u mne moc sympatie nezíská~;) Tím netvrdím, že jsi to ty! Jen objasňuji vlastní názor na věc. A to vůbec nejmenuju "zvěstovatele", protože to beru tak, že já nikoho nepřesvědčuju, aby nevěřil, tak očekávám, že to nebude nikdo dělat mně.
Jo a mimochodem, znám hodně věřících, ale nikdy jsem o nikom z nich neslyšela, že by mu říkali jeptiško/knězi, to by asi skutečně o něčem vypovídalo.
Ale obávám se, že tohle celé je debata k ničemu~a~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.