| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lipuško - a co je přesně ta dušnost? To je to ZADÝCHÁVÁNÍ? Nebo je to, že nemůže jako POPADNOUT DECH?

Holky, já byla teď navečer v Domově pro seniory (v pečováku) za naším strejdou. Vezli jsme mu tam televizi s dědou a se švagrem. On strejda (84) nemá rodinu, nejbližší příbuzná je moje máma (neteř), on strejda bydlel v domě té naší jedovaté tety (jak nás asi proklela) a dělali nám hrozné naschvály, když jsme k němu chodili s jídlem a prádlem, že jsme se nakonec se strejdou dohodli, že by šel do pečováku. On nadšeně souhlasil, tak je tam od minulého týdne. No, abych vám pravdu řekla, tak je to tam z pohledu mladýho člověka - strašný. Na pokojích jsou po dvou, je to tam hrozně stísněný, všude takový nespecifický smrad, na chodbách samý babky s Alzheimrem nebo špatně chodící, na mě to působilo hodně depresivně, ale možná, že ty starý lidi to tak neberou.

Strejda je ale dost vitální co se týče myšlení a paměti a je na něm vidět, že se mu tam moc nelíbí nebo že si ještě nezvykl. No, v sobotu za ním jedeme zase, protože jak švagr připojoval televizi, tak přípojka na anténu je přímo pod oknem a televize v půlce pokoje (jinam nejde dát) a kabel se tam plácá po zemi. V sobotu mu tam pojede dávat nalepovací lištu, aby uklízečkám ten kabel nevadil při vytírání.

Holky, já vám řeknu upřímně - radši doma ve sklepě, než v těch pečovácích. Ono je to asi všude stejný. Když by člověk chtěl něco lepšího, tak by musel sáhnout hluboko do kapsy - aspoň 25 tisíc a výš. Strejda platí 10 tisíc a pro mě je to tam tedy hrůza. Na druhou stranu co s ním doma???? Kdo by se o něj chodil starat, když teta nás nechce pouštět do baráku a oni mu ani čaj nepodali? Strejda už si neuvaří, nevypere a neobstará po hygienický stránce. Jinak mu to ale myslí.
To stáří je hrozný ~n~.

Gerberko, jak se drží Bédík? Doufám, že zatím všechno dobrý? A co Jindra? Už má po prázdninách?

Ivčo, a jak u vás doma? Jak to plánujete s rodiči do budoucna? Vím, že jsi psala, že to v domě máte pro ně všechno přichystané. Nechce se jim ještě stěhovat? Jsou stále soběstační? Kolik jim je let?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.