| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Staršímu dítěti je 6 let, mladšímu 1 rok. Byla jsem nemocná a sama na děti, potřebovala jsem aby mi starší dala pokoj a nechala mě maximálně odpočívat a pomáhala mi. ALe chovala se ošklivě, když jsem ji poprosila jestli by mladšího sourozence nakrmila, řekla,že ne a odešla do pokoje. Po chvíli se dožadovala puštění pohádky, x-boxu a "otravovala" celé odpoledne. Snažila jsem se jí vysvětlit,že mám co dělat se udržet na nohou a že potřebuju aby mi pomáhala a ne se starala o své hraní. Připodobnila jsem ji to k péči,kterou jsem poskytla já ji,když byla před pár dny nemocná. Ale ofrňovala nos, byla dotčená a prohlašovala takové věci,že jsem hrozná matka a že se se mnou nebude bavit.

Starší je osobité dítě, to víme už od narození, řešili jsme to i v PPP a psycholožka mi řekla,že se s tím máme smířit,že je prostě jaká je.

Ale co s tím,jak v ní vzbudit nějaké soucítění, toleranci, nesobeckost...

I k ostatním dětem se chová spíš nadřazeně, manipulativně, agresivně, má tendence děti pošťuchovat, nabádat k lumpárnám. A přitom když to na ni přijde, dokáže být extrémně přecitlivělá a lítostivá.
Vůbec se mi to nelíbí.
Chtěla bych v ní vzbudit nějaké sociální cítění a naučit ji ohleduplnému chování. Ale jak?

K mladšímu sourozenci se chová celkem hezky i když samozřejmě ideál to není.

Ještě dám příklad, ukázala jsem jí fotku malého afrického chlapečka jak je podviživený, hladový, nemocný. Řekla jsem jí,že ona ofrňuje na jídlem a jsou děti,které třeba týden nevidí jediné sousto. Vehnalo jí to slzy do očí. Odvrátila hlavu, zacpala si uši a běda jak jí tu fotku připomenu. Utíká pryč, nechce slyšet ani slovo a nadává,že jsem hrozná. ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.