| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,
moje dcera se narodila se středně těžkým postižením díky velmi těžkému porodu a následnému přidušení. Doktoři mě dost strašili dramatickými prognózami do budoucna.
V cca půl roce "nic nedělala" - jen ležela na zádíčkách. Díky naší skvělé dětské lékařce jsem se dostala na dobrou neurologii a následně k fyzioterapeutce, která mě naučila Vojtovu metodu. Vím, o čem píšeš - bylo to neskutečně těžké. Vlastně "proti vůli" mimča jsem jí musela různě držet a mačkat a jí to bylo nepříjemné nebo to až vnímala bolestivě. Strašně plakala. Cvičily jsme několikrát denně, věřila jsem (po přečtení různých knih), že jí to pomůže. Při každém cvičení tekly slzy i mně...ale vydržela jsem. Podle jedné z "prognóz" bylo vážné podezření, že dcera nebude nikdy chodit (nebo ne dobře). Chodit začala sice později, cca v 1,5 roce, ale začala...cvičily jsme dál, dílčí úspěchy mi dodávaly sílu. Pak přišla další "rána" - těžké problémy s jemnou motorikou, prakticky nebyla schopna nic vzít pořádně do ruky...Opět jsme cvičily podle fyzioterapeutky. Podle dr.jsem měla počítat s umístěním ve zvláštní škole...cvičily jsme dál...Závěr? Vydržela jsem a dělala vše podle naprosto jedinečné fyzioterapeutky a neuroložky (x let jsme také cvičily logopedii, dcera měla vážné problémy s mluvením, mluvit začala až cca v pěti letech). Závěr? Dnes studuje gymnázium, na které se dostala z normální ZŠ, závodně hraje již devět let házenou, měří po manželovi 183cm, je jí 17, nemá žádné zdravotní problémy a já jsem strašně ráda, že jsem to zvládla...
Držím moc palce, vím, že je to strašně těžké. J.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.