| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

Vše potřebné a užitečné už napsali ostatní….

Za sebe můžu radit – pokud nemusíš a seš doma s batoletem, tak dceru do školky NEDÁVEJ. Já osobně – kdybych měla mimino a dítě školkové – tak bych dávala vyloženě až předškoláka tak v těch 5 letech. Do 4 let vůbec ne, maximálně do těch 4 let ale třeba na 2 nebo 3 dny v týdnu, rozhodně ne tahem v jednom kuse třeba od 3 let – když v práci drží místo a člověk chce nastoupit po rodičovské….

Hodně tu píšete o otužování – jako jo, je to dobrý, ale někdo tu už psal – rozhodně to není všespásné.

Po našich zkušenostech s nemocemi můžu napsat, že imunita a ten „sklon“ k marodění je prostě VROZENÝ a nikdo s tím nic nenadělá, to se člověk může na hlavu stavět a ušima odrážet, ale některé dítě projde 3 roky školkou naprosto hravě s pár nemocema (jako můj starší syn) a někomu to trvá dlouho předlouho, než si na ty školkové potvory bacily „zvykne“ a může pak být odolnější (můj mladší syn).

K oběma klukům jsem měla naprosto STEJNY přístup od narození, žádné navlékání, od mimina za každého počasí venku, jezdili jsme několikrát týdně přeplněnou mhd i v době chřipkových epidemií, chodili pro staršího do družiny, kde se malý doválel v šatně uprostřed chrchlajících dětí a bylo tam příšerně přetopeno – a malý mi NIKDY NIC NECHYTNUL. Doma na dvorku stavební bordel – malý věčně špinavý od písku, vody – prostě taková ta „zdravá“ špína – a NIC.
S nástupem školky – hotovo, konečná, běžně atb. 6x během půl roku, vytrhnutá nosní mandle, alergo, imuno, tisíce v lékárně za různé podpůrné preparáty atd…vysoká nemocnost byla pro něj i důvodem k odkladu školní docházky, letos chodí už čtvrtým rokem a já doufám, že to bude ku prospěchu věci.

Znovu opakuju – nedávej ji do školky, nechej si ji doma, choďte za každého počasí na několik hodin na prochajdy, užijte si hezký podzim – já milovala po obědě obléknout, vypadnout, pořádně se projít tím barevným listím a vrátit se celí červení a okysličení zase domů na kafčo – užij si mateřskou!!~R^

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.