| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No nevím, já byla před AD taky na přímce - totálně na dně a v pr.eli - a to pořád. Ale AD jsem se bránila, myslela jsem, že to vyřeší nějaká psychoterapie. Když by mi psychiatr řekl, že to s AD bude ještě horší a nebo stejný a že s nimi neuvidím modré nebe - no nevím, i když jsem byla na dně, rozhodně bych AD odmítla. Přece proč brát něco, co mi vůbec nepomůže a můj život ještě zhorší.
A ano, uvědomuji si, že díky AD ty problémy se nezdály nijak velké a neřešitelné. Jenže já díky tomu měla čas a možnost se podívat na své problémy zdálky, jako nezúčastněně a pak si vytáhnout z klubka konec a začít jeden po druhém řešit bez toho, aby mě rozptylovalo to děsivý okolo.
No a jak někdo psal, že volala sestře, která je na AD, že její dítě je v nemocnici - jo, celkem si umím představit, že bych taky tehdy řekla - jo? to bude dobrý. Pokud je na AD, má těch problémů tolik, že si nemyslím že je dobrý nápad po ní chtít, aby dala rameno k utěšování - není toho schopná. Na utěšování si musí najít někoho jiného, a to i v případě, že sestra do té doby tady pro ni byla. Zase bude - až si to vyřeší.
Jinak se mi nelíbí, když se o AD mluví mezi laiky pomalu jako i něčem, po čem se sahá v každé nepohodlné životní situaci. Já osobně bych tehdy bez AD nebyla absolutně schopná fungovat - a to nijak, šla jsem tam, až když jsem jednoduše ráno nedokázala vstát z postele a nebyla schopna žádného samostatného rozhodnutí. A to ani jít k doktorovi. Manžel mě oblékl a řekl - teď jedeme tam a tam - a mně to bylo jedno, i kdyby mě vysadil uprostřed lesa, tak bych tam seděla doteď - tehdy jo. Deprese přece není obyčejný smutek, který občas je a občas není, je to stálý stav, který se nedá vyřešit vlastní vůli, je to stav pořád dole a ne že jednou se raduju z oblohy a druhý den jsem na dně.
Ale nejspíš jsou různé formy, já měla tu, kdy černý bylo všechno a pořád a nebylo z toho cesty ven.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.