| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj, nic si z toho nedělej, já nemám kreslící ani jedno dítě..
syn nejstarší je na konci června na pětileté, to bylo podobné jako tvůj, do dneška nesnáší malování a to mu už je 12 a jde do sedmé.
Do školy nastoupil normálně, do páté třídy měl samé jedničky a teď je v sekundě na gymplu a přesto, že hrozně chybí nosí vyznamenání. Malování s tím nemá nic společného.

Dcerce je 7, měla odklad, je v první, v pěti letech opsala psací písmena podobně jako tvůj syn, nešlo to přečíst, čtverec a tak to nakreslila, pravolevo si pletla - je levák se skříženou lateralitou což jsme v té době nevěděly, r a ř se naučila 2 měsíce před šestýma narozeninama, v pěti neuměla vyslovit skoro půlku abecedy, chvíli před pátým rokem jsme začaly chodit na logo.. dr říkala, že v pohodě.. že o nic nejde..
moc hezky nemaluje ani dneska, má ADHD a hraniční PAS, přesto je v normální škole (specka u nás žádná není, jen zvláštní a to fakt pro ni není, je moc chytrá)

nejmladšímu jsou čtyři, nemluví prakticky vůbec - má expresivní dysfázii..
my máme ale skvělou doktorku, tvoje je trošku asi cvok.. tak si z toho nic nedělej..

jinak vývoj dětí se hodnotí podle kresby postavy a není to podle mě ideál, syn od kamarádky neumí postavu nakreslit, je mu šest a dostal odklad (je v srpnu), ale zase nakreslý krásný traktor do detailů.. co by kreslil lidi, když ho to nebaví.. :D měli by je nechat namalovat, co chtějí.. a baví je.. a ne postavu

jinak moje sedmileťačka klidně dnes udělá prsty, jako květiny.. a klidně 8 a třeba 9 na ruce druhé a přitom moc dobře ví, že je jich jenom pět a dohromady to je deset.

buď fakt v klidu, ten můj 12 letej motoricky taky není superman, přes švihadlo se učil skákat teprve loni, na kole až v osmi letech.. ale přitom je hrozně chytrej.. o malování to fakt není, není to všehospásná pomůcka.. je to jen orientační

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.