| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Leidenská mutace - otěhotnění a donošení miminka

Milá Veroniko,
tato diskuze proběhla už vloni, takže nevím, jestli je to ještě aktuální. Ale vzhledem k tomu, že se Vám neozval nikdo s Leid. mutací, tak to musím napravit a dát Vám naději, že to jde i s ní. Jsem homozygot LM, tuto diagnozu mi zjistili po opakovaných trombozách dolních končetin. Jsem sledovaná na oddělení klinické hematologie v Brně Bohunicích. V současné době mám dvě děti. První těhotenství jsem zvládla bez problémů, jen poslední trimestr jsem si preventivně píchala injekce a po porodu jsem asi tři měsíce brala Warfarin (také rozpouští krev a nepřechází do mléka). Porod proběhl také vpořádku bez komplikací. Byly nutné jen bandáže nohou. Další těhotenství bohužel skončilo potratem v ranném stádiu (důvod mi nezdělili). U třetího těhotenství se mi zvedly DDimery ve třetím měsíci z 1,5 na 7,5 (v prvním těhotenství nestouply nad 2), takže jsem si do konce těhotenství musela píchat inj (nic hrozného to nebylo, celkem jsem si zvykla) a bohužel mi objevili kolem 5 měsíce tromb v dolní končetině. Proto jsem byla na pozorování v nemocnici 1 týden. Porod proběhl také v pořádku.
Vzhledem k tomu, že jsem homozygot, jsou obě děti minimálně heterozygoti, ale v dětství je sklon spíše ke krvácivosti než k tromboze.
Držím Vám moc palce, pokud byste si o tom se mnou chtěla popovídat, tak se prosím ozvěte na adresu dadka@hnet.cz

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.