| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Už nemůžu. Prosím o informace a návrhy na komplexní pomoc pro rodiny s dětmi s pas. (Teda vlastně my nejsme rodina - bylo mi řečeno na zdr. pojišťovně, tam jsou bonusy pro registrované, smysluplné a využitelné programy se týkají rodin, celých, registrovaných)
Holky, já jsem držák, já vydržím kdeco. Ale už nemůžu.
S nástupem syna do školy jsem prošla různými fázemi. Snaha, komunikace s učitelkou, komunikace s ostatními rodiči, práce s dítětem ohledně učení i projevů chování atd. Taky jsem tomu dávala čas, to přejde, to se srovná. Houby. Dvakrát jsem si dala panáka, ale to mi nesedí, nechutná, mám k tomu odpor, nebudu se nutit. Skočila jsem u půlnočního rande s Milkou. Nyní opouštím i ji, přecházím na Neurol - mám čtyři kusy, to mě fakt vytrhne ~Rv .
Nemám na nic čas a nechce se mi ho utrácet na courání od ničeho k ničemu. Jsem furt ve škole a doma zas učení, jídlo a minimalizování následků scén. Mimoto obcházíme synovy doktory, co tři čtyři měsíce pravidelné kontroly, oční, neurologie, psycholog, psychiatr, týdně logopedie a rehabilitace. Nedávno mi Iva nebo kdo psala, že souhlasí, že je to k ničemu, doktor koukne, napíše zprávu a houkne přijďte za půl roku. Konstruktivní pomoc nulová, jde jen o dohled a papír.
Mám si tu dát skrytou kameru a pak někam poslat "koukněte, co ten kluk dělá a co mám dělat já?" Týden povídá jak Palacký, úkoly píše ve čtvrthodině a nosí jedničky Další týden málem nepromluví nebo se zadrhává, tráví čas svými připitomělými rituálními "hrami" (fascinace během času, čučí na kuchyňské hodiny a na budíku v ruce si nastavuje čas, ne že koukne, sedí u toho dvě hodiny nebo leží na zemi a šeptem si čte jednu dvoustranu z těch svých encyklopedií o vesmíru, lidském těle, chemických prvcích, vzniku a druzích písma, atlas světa..), úkol trvá více než hodinu, tři řádky písanky a ze školy nosí čtyřky.

Vzhledem k těmto výkyvům jsem přistoupila k medikaci Strattery. Po týdnu ještě nelze uvažovat o efektu. Dva roky jsem to odmítala, měla pocit, že jej lze zvládnout přístupem, vedením, prací. Zodpovědnost je jen na mě. Jak už víte pomáhají mi rodiče, po diskusi se k tomuto přiklonili, souhlasili. Vydrželo jim to dva dny, pak začaly útoky na mě, že to děcko trávím, že tak zakrývám svou neschopnost si s ním poradit, že podceňuji rizika spojená s epi atd - samozřejmě můj otec, ten umí vytvářet trraumata, celoživotně, škoda slov. Jasně, je to moje odpovědnost, rozhodla jsem se tak, chci mu pomoct..

Existuje někdo, kdo mi řekne, co a jak mám dělat, jak to mám přežít a být v pohodě? Nejlíp bez panáků, bez čokolád a léků? Může někdo pracovat s námi oběma? Já už to tak nechci! UÁ-UÁ-UÁ-a fičíme směr Opava - to si prozpěvujou děcka ve škole, velká sranda, plus další skvělé průpovídky: na všem záleží - tesco, tady je svět v pořádku - globus (tam si asi zajedu, aspoň na kafe), písničky: panebože za co, čtyři roky v prdeli- já vůl, já blázen (chinaski, nevím jak je dál) a umírám při - sexy kočička, která to nečekala..
Chodím spát ve dvě, vážím 43 kilo, bolí mě klouby, směju se histericky nebo vůbec, doma umývám nádobí a chodím s košem, jinak jsou kolem garnýží pavučiny, v koupelně kolečka pod kelímkem na kartáček a vysavač už má asi artrozu z nedostatku pohybu.

Jéžiš, tak jsem si postěžovat! Už to číst po sobě nebudu, omlouvám se za délku a doufám, že jsem se vyjádřila srozumitelně, chyby jistě taky jsou, ty mi též odpusťte, jo?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.