| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Val,
moje prababičky byly z hodně početných rodin - mně tedy chybí jedna linie, protože otec byl nemanželský, ale z matčiny strany to mám hodně podrobně.
Babička z matčiny strany byla z pěti dětí, jedno zemřelo ve dvou letech na záškrt (cca 1910), všichni ostatní sourozenci se dožili vysokého věku - přes 80 let, jeden z bratrů přes 90 let. Dědeček měl dva sourozence.
Pradědeček (babiččin tatínek) měl osm sourozenců, čtyři zemřeli v dětském věku.
Dědeček z matčiny strany - jeho maminka (prababička - mmch. jediná žena se jménem Kristina v celé rodině a široko daleko, tehdy se to jméno prakticky nedávalo, alespoň v lokalitě, kterou mám "přečtenou"; i babička na to ještě vzpomínala, jak to bylo pokládáno za výstřednost, že se prý statku, kde se narodila, říkalo "u Kristýňáků" - což mám sice doložené z obecní matriky, ale nevím, jestli spíš název stavení nepředcházel jménu) měla čtyři sourozence, všichni se dožili dospělosti. Ovšem její muž (druhý pradědeček) byl nejmladší z devíti dětí a čtyři zemřely v dětství.
Nejvíc dětí měl jeden z prastrýců - 12, narozených mezi lety 1852 a 1877, jedno zemřelo záhy po narození, jedno do roka a jedno ve 4 letech, devět se jich dožilo dospělosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.