| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím,

ráda bych se svými dětmi (starší půjde do první třídy, mladší bude od září předškolák) dělala různé projekty a la domácí škola. V první řadě jde o to trávit společně čas zábavnou formou pro všechny zúčastněné, v druhé řadě pak o to, se něco nového dozvědět. Čas budeme mít spíš jenom o víkendech, takže jsem myslela, že bych třeba každý měsíc pojala v určitém tématu, kterému bysme věnovaly třeba půl všech sobot v daném měsíci.

Vidím, jak starší doslova hltá všechny informace kolem sebe, všechno ji zajímá a má kolikrát velmi dobré a konkrétní dotazy, kt. nedokáži zodpovědět. A obávám se, že první třída ji v tomto směru úplně neuspokojí. Tak bych to ráda zkusila já, s tím, že bysme zapojily i mladší. Navíc by mě to bavilo :-)

Moje představa je taková, že si vezmeme nějaké téma (Karel IV., Praha, lidské tělo, kachna - viz jiná diskuze o projektech v německé škole :-)), něco si o něm přečteme, pak si vymyslíme a uděláme k tématu různé "úkoly" (např. Karel IV. - můžeme zajet na Karlštejn, udělat maškarní ve středověkém stylu, vyrobit šperk, udělat si královskou hostinu,...) a na konec nějaký výstup, nejspíš tedy pár obrázků, možná fotky a vyrobit prostě nějaký papír, kde bude shrnuto, co jsme dělaly a zjistily.

Takže jsem se chtěla poradit, jaká témata by tak mohla být vhodná. Nějaké nápady mám, ale uvítám další, klidně i s činnostmi, které by se daly v rámci projektu dělat.

Moc díky za tipy a zkušenosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.