| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Potřebuji si počíst názory "cizích" lidí. Pokud máte na níže uvedenou situaci nějaký názor, dejte, prosím, vědět. Nežádám primárně o radu, ale ráda bych věděla, jak se na věc dívají jiní.
Je mi 35, už skoro 9 let se léčím s bipolárkou. Jsem v invalidním důchodu. Léčba - střídavě oblačno. Posledních 6 let ob rok tříměsíční pobyt v léčebně kvůli postupnému zhoršování stavu. Změní mi léky a je ze mě nový člověk. Pak tak rok celkem v pohodě, ale je fakt, že potom převládají depresivní stavy. Echt mánií bylo pomálu. Takové ty "minimánie" jsou fajn, ale dýl jak týden nevydrží. Nu a někdy během dne změním náladu i několikrát. Nemyslím "náladu" - takové to když se člověk třeba naštve nebo je potěšený, ale takovou tu bipolární náladu.
No a k věci :) Už šest let mám skvělého manžela. Zvládne všechno, postará se o vše, je hodný, empatický, zodpovědný, zvládne cokoliv, co je potřeba a v neposlední řadě mě má hodně rád a dává to najevo nejen slovy, ale i činy - prostě pro mě fakt samá superlativa (nekecám) (mimochodem - má mě rád, protože jsem skvělá, jako my všechny tady :D ).
Před nedávnem nadhodil téma dítě. Byla jsem přesvědčená, že do toho nikdy nepůjdu (nemoc, dědičnost a jiné racionální důvody). Ale teď jsem nahlodaná. Hluboko. Od té doby, co to lehce naťukl, se nemůžu zbavit myšlenek na to "co kdyby".
Racionální důvody proti jsou stále stejné, ale začínají vyplouvat na povrch i protidůvody. Dané hlavně tím, co je manžel "zač". Vidím jeho spolehlivost a pevnost v situacích, kdy dokáže odhadnout mé hranice a sám mě objednává k lékaři i před termínem (samozřejmě ne bez mého vědomí), jezdí se mnou na kontroly, pokud si to přeju - dovedu si prostě představit, že bychom to dokázali zvládnout. Vidím, jak mě "vede", stará se, dbá o mě a umí to se mnou a s mou nemocí.
Říká, že by chtěl dítě "se mnou" (to když jsem navrhla rozchod a aby si našel raději zdravou partnerku, která nebude mít problém). Říká, že když to nepůjde, stejně nehodlá odejít, ale chtěl by to zkusit. Nedává žádná ultimáta, nic takového.
Moje psychiatrička řekla, že pokud se vymění nevhodné léky (lithium a jiné) za nějaké, které neublíží plodu, neměl by být problém. Podmínkou je delší stabilizované období a zvýšený dohled u gynekologa i u ní.
A teď: znáte někoho s BAP, kdo porodil dítě a je všechno v pořádku? Dovedete si představit, že byste s nepříznivou diagnózou šly do těhotenství? Díky :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.