| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Marmiel, my žijeme v zahraničí a syn je hlášen v Březové. Bylo mi řečeno, že můžeme dělat zkoušky 1x za dva roky přes Skype. V tom případě bych ale musela doložit vysvědčení z místní školy.
Kdybych dítě učila jen doma a do školy sem nechodilo, musím v Březové skládat zkoušky 2x do roka ( rovněž můžeš přes Skype). Tomuto přezkoušení ovšem předchází ještě pár dalších věcí : vkládáte na internet různé prezentace vaší školní činnosti a vyplňujete znalostní testy. Testy sice nejsou povinné, ale je v nich zhruba obsažen okruh učiva z každého předmětu, na které se pak při přezkoušení učitel ptá.
Jestli nemáš ani ponětí co se v kterém ročníku od žáka vyžaduje, má Březová velmi podrobně zpracované měsíční učební plány.
Na druhou stranu píšeš, že se s dětmi vlastně neučíš a jedete unschooling. Za sebe bych řekla, že ve vyšších ročnících si to moc nedovedu představit. Jak se unschoolingově naučit vyjmenovaná slova, pády, časování, skloňování, slovní druhy. vzory, či shodu podmětu s přísudkem, mi zůstává záhadou.
Vlastivěda a dějepis také vyžadují znalosti, se kterými se v zahraniční škole dítko nesetká.
Jestli jsem to správně pochopila, žiješ v zemi, kde domácí školák nemusí být registrován na žádné místní škole a netýká se ho tudíž ani přezkoušení. Doposud jsem netušila, že je něco takového možné. Zřejmě na jiném kontinentu?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.