| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ty poruchy jsou s nadáním často spojený, většinou teda asi nejde o dysfázii, ale zkus si najít něco o dvojí výjimečnosti, nevím jistě, nejsem odorník, jestli se dysfázie řadí mezi specifické vývojové poruchy, ale myslím, že by mohly
a právě na děti s dvojí výjimečností se dost zaměřila ve svých výzkumech Portešová, doporučovala jsme ti něco od ní už včera, zkus si půjčit v knihovně, ty děcka maskují nadání tou poruchou a naopak, u dysfázie se jim asi těžko maskuje porucha, ale nadání zamaskovat těžký není
další zvláštností je to, že nadání děti od jistýho věku skrývají, speciálně holky, potřebují totiž žít mnohem víc v kolektivu a tak neukazují ´, co umí a znají, aby nevyčnívaly, je to daný společenským vývojem,
kluci jsou zase víc agresivní, když nemají možnost ukázat, co v nich je

já to možná na první pohled dost hrotím, ale mám to doma a znám takových dětí dost, a jsem toho názoru, že každý se má rozvíjet přesněě tak, jak to on potřebuje, není proč děti podceňovat

a že si rodiče nevšimnou nadání - já jsem si taky nevšimla, učitelka :)) jenže ono se to nikdy t´dřív neřešilo, nikdo na to nikdy neupozornil, každýho zajímalo jen to, co se vejde do tabulek

pak jsem s klukama byla u klinické psycholožky, kvůli potvrzení nebo vyvrácení AS a ta se ptala na jejich vývoj, ono to bylo hodně podobný, a jen říkala každou chvilku "to mi ani neříkejte, to je jasný znak nadání" - jenže já jsme to dřív netušila, třeba to, že mluvili od 8 měsíců, jednomu rozumět bylo, druhýmu ne, ale uměl ukázat, uměl zažvatlat, samozřejmě to měl těžší, ale to je jen jedna z věcí

jestli nemáš důvěru v jednu psycholožk, jdi k jiné, jdi do ppp, nechej si dceru otestovat víc odborníkama, abys měla jistotu, že jí neublížíš a že uděláš to, co potřebuje

a samozřejmě se všude ptej, jakou školu, pokud možmno i konkrétně, doporučují a slož si z toho odpověď :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.