| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lassie, však to tak píšu - já nevím, zda bych to uměla....a jestli bych to uměla "líp", než Rišulka, to dokonce silně pochybuju, spíš si myslím, že bych to nezvládla. Ale prostě nevím, neznám tu situaci, nebyla jsem v ní.
Takže mám respekt a ten příspěvek nebyl o kritice...spíš zamyšlení.

Byla jsem ale zase v jiných, taky dlouhodobě nevyhovujících situacích. Myslím, že je to hlavně o tom, že je to dlouhodobý zápřah, jakoby nekonečný a možná se člověku i zdá, že je bez východiska.
A vím, že jsem se často snažila nacpat situace a lidi tam, kde MNĚ to připadalo nejlepší, jenže ty limity tam prostě byly - měli je jak lidi, tak i situace. Bylo to vyčerpávající pro všechny...a dlouhodobě neudržitelné.
Neznamená to, že by měla chybět snaha...je spíš asi dobrý vědět, co a jak měnit a co přijmout, tohle je podle mne a i pro mne (a jak pozoruju okolí, i pro druhé) velmi těžké.

Když někomu něco chybí fyzicky, okolí svým způsobem pochopí, že pokud to není - neexistuje, nemůže to ten člověk požívat tak, jak to používají ti, co to mají.
Pokud něco chybí nebo přebývá v mozku a člověk vlastně vypadá "normálně", je těžké si uvědomit, že ten člověk má taky něco jinak...a že má taky svoje hranice, přes které se v dané chvíli nedostane...ale může se dostat třebas bez síly za týden, za měsíc.

S tatínkem nevím, neznám ho, je o něm zmíněno v jedné větě. Ale pokud se stará a taky pečuje (byť po svém), je dobře, že dokáže synka přijmout, myslím - musí to být určitá úleva i pro dítě.
Spousta otců před problémy zdrhne úplně.

Prostě každý se snaží, jak umí...
A zachraňovat člověk beztak musí nejdřív sebe...ta poučka s dýchacími přístroji v letadle je stále platná...zrovna předevčírem jsem ji slyšela od své dr. :-) na mou adresu :-). Přitom ji znám velmi dobře...ale ten nadhled :-).


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.