| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moc neodpovědí není tak zkusím aspoň, nemám tedy zkušenost s obojím současně, ale zvlášť.
Císaře mám 2x.

Ohledně rekonvalesnce je o hodně individuální, záleží hodně na každém jak se hojí a tak.
Mně nijak hrozná rekonvalesnce nepřišla, samozřejmě chvíli se špatně chodí (narovnává), jizva chvíli bolí - od bolesti se stejně dávají léky, takže v tomto ohledu to jde.
A taky na typu uspání, přišlo mi že ty po celkové narkóze se z toho sbírají hůř. Já měla spinál.
Ale zas měla jsem celkovou při pozdější operaci a taky jsem byla OK brzy, ale tohle má každý jinak.

Kojení se rozjede i když nebudeš s miminkem hned, a tam je to taky individuální. Já po obou císařích kojila asi do 12-14 měsíců. A znám holky co i když měli miminko hned, tak kojením bojovaly a kojily tak max. do půl roku.

U prvního jsme rozjetí laktace pomáhala homeopatiky (velmi dobrý a rychlý efekt), ale o šlo o předčasný porod a dítě jsem měla týden na JIP (muselo), takže tam se to rozjíždělo ztuha, i když jsem chodila k inkubátoru přikládat, ale problém se sáním byl u dítěte. Mně mlíko naskočilo po pár dnech, ale taky to bylo tím že porod byl o měsíc dřív.

U druhého císaře úplně bez problémů, tam byl porod v termínu a dítě bylo naštěstí v pořádku. Dali mi ho na tělo hned po porodu, i když jsem musela ležet, a pak mi nosili přiložit, a kojit šlo hned. V tomto je spinál lepší, u celkové narkózy je tam ta pauza delší, dítě přinesou až se máma probere.

Postavit jsem se mohla po 24 hodinách, no a když přinesli dítě, tak už jsem si ho nechala, i když mně teda chodily sestry furt přesvědčovat, ať jim ho ještě dám, že si mám odpočinout, že se z toho zhroutím apod. Nedala jsem a sebrat mi ho nemohli.

Nezhroutila jsem se, ani nic podobného, byly jsme zcela v pohodě. Byla jsem samozřejmě opatrná, ale mít u sebe dítě v postýlce a nakojit ho se dá i druhý den po císaři.

Domů jsme šly tuším 4 nebo 5 den. V prvním případě tedy ne, ale to nešlo kvůli dítěti, to jsme tam byli měsíc, mohli jsme domů až měl 2 kila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.