| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jako učitelka docela vidím do toho, co děti mívají ke svačině a taky kdy a proč jí.

Ono je potřeba nezapomínat na to, že ve škole se děti moc nehýbou, takže ani nemají takovou chuť k jídlu, spíš potřebují hodně pít (lépe jim to pak myslí). K jídlu se hodí něco, co stihnou v klidu sníst za 10 minut (i když je přestávka 20 minut, tak víc jak 10 minut tomu čas nevěnují). Takže jablko a jakékoliv ovoce a zeleninu ideálně nakrájené, protože sníst celé většinou nezvládnou a další přestávku do nakousaného už se jim nechce. Celý rohlík mám na svačinu já coby dospělá, moje hodně "žravé" holky si na prvním stupni vystačily s půlkou, když k tomu bylo to ovoce nebo zelenina. Vajíčka jsou nepraktická, pokud se musí loupat, zabere to dost času.

Dvouhodinový interval mezi jídly je poměrně krátký a opravdu při tom minimálním pohybu, co ve škole je, není potřeba (ani chuť) se nacpat.

Další můj postřeh je, že většina dětí jí prostě z nudy. Hlad mívají děti, co doma nesnídají (chápu, že hned po vstanutí nemusejí mít chuť), ty jedí většinou ještě před začátkem vyučování. O velké přestávce aby je člověk k židlím přivazoval, aby se alespoň 10 minut tomu jídlu věnovali, protože už jsou plni zážitků a potřebují dělat tisíc jiných věcí, využít ten delší čas na mnohem zajímavější činnosti než jídlo. Takže snědí jen to nejnutnější a pryč od toho. O třetí přestávce pak tihle jedí z hladu, ale zase potom po té 4. hodině nechtějí jíst oběd, protože jsou plní. Na to je fajn těch 5 vyučovacích hodin, že v půl jedné už zase mají trochu hlad.

Ono je to také o tom, že se ve škole vlastně jí na povel. V půl desáté ještě být hlad nemusí, a v deset, když už by byl, tak to najednou nejde, protože už se zase učí. Někomu prostě tenhle režim nevyhovuje a aby se ho naučil, musel by ho mít zachovaný i doma o víkendech, což mi přijde dost nereálné.

Takže já bych dala holce předpřipravené ovoce a zeleninu, kousek pečiva, dostatek pití. Pokud je vstřícná učitelka, poprosila bych ji o dočasnou spolupráci, že dá dítěti pokyn, aby se najedlo (opravdu některé děti zapomínají a pak hlad mají, stejně jako zapomínají na wc a pak nestíhají dobíhat), a u obědů bych sledovala, co je v jídleníčku, aby se podle toho dala svačina upravit, oběd třeba odhlásit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.