| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Teda přiznám se čekala jsem podle nadpis nějaký obrovský drama a přemýšlela jaký strašný podvod mohla vymyslet 8leťačka.
A při výčtu možných dalších trestů mně taky napadalo že tam chybí už jen useknout ty ruce.

Jako chápu že jsi naštvaná, ano nemá se to, ale doporučuju zklidnit se nejprve to vydýchat.

Trest už je možná dos velký jen to jak kvůli tomu řádíš. Jinak trest si myslím že se má dávat jeden. U ta jsi jí dala 2 - nedostane slíbenou knihu a nemá kapesné, to už tak je zdvojené. Další bych fakt nepřidávala. Promluvila bych s dcerou o tom proč je to špatně. Plus o marketingu a reklamě, tomu je fakt třeba děti učit jak "odolat", vždyť to neumí ani mnozí dospělí.

Lákadlo bylo asi velké, považuju tohle za klukovinu. Navíc myslím že je to součást výchovy, každé dítě to totiž někdy udělá, a tím pádem vidí že se na to může lehce přijít a jaké to má důsledky. Prostě i tohle je potřeba si "zkusit", jako ty "kamna".

Pokud jde obecně o knihy, já jsem zastáncem knih, ale chápu že tady jde asi o vkus a o to že dítě je pak nečte. Což bych spíše řešila, pokud knihu koupím, tak ji dítě, třebas společně se mnou bude číst. I to je výchova. A pokud dítě nebude chtít číst, tak holt je to důvod proč další knihu příště nebudu chtít kupovat.
Ale zas jak jsem pochopila tady šlo o omalovánky. Nechápu proč jsou problém omalovánky.
Pokud peníze rozumím, ale i to je potřeba probrat s dítětem, třeba jakou částku měsíčně můžeme dát na takovéto "blbinky".

Další věc je že dítě pokud si "strašně" chce něco objednat, tak si to pak platí ze svého. ale v tom případě do toho už pak moc nezasahuju, prostě se svým kapesným se učí nakládat sami. Peníze rodičů se obvykle utrácejí lehčeji než ty jejich.

Syn 8 let taky občas něco chce z Albatrosu co nosí ze školy. Kupuje si to za svý, já to jen podepíšu. Když usoudím že je to něco více vzdělávacího tak mu na to přidám.

A souhlasím s Anett že období víl, třpytek, princezen, poníků a bůhvíčeho je prostě vývojová fáze a konečném vkusu v dospělosti to ještě nic nevypovídá. A odpíraného pak možná největší krajíc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.