| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak nějak se v tom svém životě motám. Už rok a půl podstupuji psychoterapii a poslední dva, tři měsíce nevidím posun nikam. Dokonce i můj psycholog dnes pronesl, že:"..je to pořád dokola.." Ano, uznávám, je.

Antidepresiva jsem brala něco přes rok, pak postupně vysadila, nevidím rozdíl. Racionálně a logicky všemu rozumím, dokážu si určit příčiny většiny svých "zranění", ale emocionálně s tím neumím hnout. Celkově mě charakterizuje pesimismus, marnost, řekla bych někdy i nihilismus. Strašně bych si přála taková nebýt, jenže prostě nevím, jak to změnit. Mám dvě malé děti, které snad nic z toho nepociťují, snažím se vést "normální" život, jen večer jsem velmi vyčerpaná z toho celodenního hraní. Kdyby záleželo čistě jen na mě, lehnu si do postele a nedělám nic.

Základy mé osobnosti a povahových rysů se začaly formovat v dětství (velké názorové neshody rodičů), pokračovaly nešťastnými láskami v pubertě, pak dva vážné vztahy, které skončily ze strany partnerů (o jednom jsem po roce zjistila, že je ženatý, a druhý mi byl nevěrný), smrt mé maminky a nakonec rozpad manželství, které skončilo stejně (nevěra ze strany manžela).

Nemám se ráda, cítím se naprosto nemilována, nemám s nikým pocit porozumění a blízkosti (se sestrou, s tátou a ani s manželem jsem neměla - špatný výběr), chybí mi i kamarádka, která by jela na stejné vlně jako já. Zaujala jsem životní postoj takový, že stejně jsme zde jen jako organizmy za účelem rozmnožení (splněno), výchovy potomků (plním) a pak už je to stejně celé fraška. Smysl života - nenechte se vysmát! Víra - komedie těch, kteří si bojí přiznat si tu pravdu, kterou přece vím já! (takhle to cítím vnitřně, ačkoli samozřejmě logicky vím, že nevím nic - stejně jako nikdo. Je něco po smrti? Jaký je náš smysl zde?)

S manželem žiju/nežiju (tvoříme ekonomicko-výchovný spolek, ale v klidu), v podstatě jsem už dva roky "volná" a NIKDO mě nikdy neoslovil, neflirtoval, nezajímal se o mě, ačkoli příležitostí bylo víc než dost - nechám se kamarádkami vytáhnout na víno, do kina, do divadla, sportuji, různě se školím - je toho dost. Vše ale dělám z racionality, neboť si myslím, že když se sebou budu bojovat aktivitou, že se někde něco zlomí.

V podstatě ale není NIC, co by mě opravdu těšilo.

A ne, nechci žádný esoterismus, karty, Bachovy kapky ani homeopatika. Ničemu z toho nevěřím, takže to na mě nebude fungovat. Jak to tak po sobě čtu, tak mi není pomoci...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.