| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Alčo,

to určitě hraje roli, a také to tak vnímám (že člověk posuzuje podle toho, co vidí, a pokud vidí víceméně spokojené svazky, tak asi bude mít k tomu jiný přístup než ten, který vidí spíš ty nespokojené).

"Jinak já fakt envidím svatbu jako cestu ke kvalitnímu partnerství ale spíše její vyústění :)"

Ano, já to také chápu spíš takto - jako teprve když si ověřím, že to partnerství je fakt kvalitní, tak mi nebude svatba vadit.

A ještě k tomu partnerství - já osobně si neumím představit, že bych vůbec žila s člověkem, se kterým bych to nemyslela vážně, jen abych byla s někým a ne sama, protože upřímně řečeno, žít s někým je poměrně omezující v tom směru, že se musíš v řadě věcí na něho ohlížet, a pokud by to nemělo být kompenzované tím, že jsem s tím člověkem ráda a mám ho ráda a tudíž to ohlížení se na něho neberu tak úkorně a navíc on se zase v lecčems ohlíží na mě, tak bych v tom vůbec neviděla smysl, vždyť by to musel být děsný opruz.

A jsem přesvědčená, že převážné většině lidí jde především o kvalitu toho partnerství (tj. aby s nimi partner sdílel dobré i zlé, respektoval je a aby tam byla i ta jiskra), ale že někteří z nich vnímají svatbu jako pojistku té kvality (tak chápu ta ultimáta, že buď se vezmeme, nebo se rozejdeme - neumím si představit, že by mi tohle řekl člověk, se kterým až doposud to partnerství bylo bezproblémové nebo já jemu, ani nevím, co je to "přechozený" vztah, o kterém tu byla taky zmínka - podle mě to "přechození" je už známka toho, že by měli jít spíš od sebe než zakládat rodinu, nikdy jsem s manželem neměla pocit "přechození", i když jsme spolu před svatbou žili poměrně dlouho).

Naproti tomu, jak říkáš, se svatbou jako s oboustranný vyústěním kvalitního vztahu problém nemám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.