| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libíku, teď ráno si pročítám celou diskuzi znovu a marně se snažím najít v těch skoro 200 příspěvcích jeden jediný, kde by někdo psal o tlustoprdech, o tom, že se tlustých lidí štítí, že by se měli izolovat apod. A nenašla jsem jeden jediný. ~d~

Tyhle urážející konstrukce používáš celou dobu jen ty a Zefýr. Ty jsi reagovala na příspěvek, kde pisatelka narážela na svou známou, která je tlustá proto, protože, řečno jejími výrazy "žere jako bagr" a ostatní uráží a hned sis to vztáhla na sebe a začala jsi tady urážet všechny štíhlé ženy, podsouvat jim myšlenky a názory, které tu nikdo jiný nenapsal a které si ani nemyslí. Mě tvůj postoj taky docela uráží. ~l~
Jestli se cítíš izolovaná, nebo některá tvoje korpuletní kamarádka, tak to váhou fakt nebude. Ono je fakt těžký vycházet s člověkem, který je vztahovačný, podsouvá lidem svoje předsudky jako jejich, aniž by takový člověk cokoli naznačil. Strašně nerada se hádám, těžko snáším napětí a takovým lidem se vyhýbám a budu vyhýbat, protože si nepotřebuju v životě přidělávat další starosti se zbytečnými konfliktními lidmi. A je úplně jedno, jestli váží dva metráky nebo padesát kilo. O tom to není.

Nadváha je mor lidstva, způsobený současným stylem života. To je těžko popiratelný fakt. Dřív lidi tlustí nebyli, protože měli daleko víc pohybu a daleko míň dostupné potraviny. Obezita se týkala jen šlechty či hodně bohatých lidí.
Dneska s nadváhou bojuje většina dospělých. To není urážka, to je konstatování faktu. Zdravotní důsledky nadváhy jsou také všeobecně známé. Já sama nevím, jak s tím v dnešní uspěchané době účinně bojovat. Všude jezdíme auty, sedíme v kancelářích, málokdo si může dovolit jít do práce půl hodiny pěšky, protože to je hodina denně a to by byla velká ztráta.
Ale bráním se tomu přijmout obezitu jako normu, ačkoli nám to pomalu začíná být vnucováno. Viz. vedlejší diskuze o xxl modelce. Jako na jednu stranu tleskám tomu, že pomalu ustupuje představa, že ideální žena váží 55 kg na 180 cm výšky a i svět modelingu začíná příjímat fakt, že tohle není přirozená štíhlost, ale nezdravá hubenost a že to není správný směr. Na druhou stranu nutit lidem představu, že žena vážící skoro metrák má být normál je druhý extrém. A taky to není dobře. Říkat si no a co, že mám 20 kilo přes, vždyď bmi je nesmysl, takhle to má být. Ne nemá. Já bych chtěla, aby po molech chodily modelky, jejich bmi se pohybuje v mezích normy. Jako všechno je to bohužel ode zdi ke zdi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.