| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Manko, můj názor:
1. Něco bude lepší diagnostika. Někteří by skutečně i dřív tu diagnózu "právem" měli, ale tehdy to lékaři nerozpoznali/neuměli/co já vím.
2. Něco bude opravdu nadužívání. Určitě je pár "zlobivých grázlíků" či "hloupých dětí" apod., které mají tuto diagnózu neprávem. Neprávem myslím tak, že diagnóza se skutečně nemá dávat za takové projevy - za zlobení, lenost, nesnažení se, zapomínání protože na to prdím aj. aj. Např. u ADHD v mozku prokazatelně při řešení různých zadaných úkolů pracují jiná centra a oblasti, než u zdravých lidí, apod.
A za 3., a tím se tu pouštím na tenký led a doufám, že nerozdmýchám vášně, ale jsem přesvědčena o tom, že velkou měrou to je současným životním prostředím (nenapadá mě lepší souhrnný název pro tento faktor). Myšleno všemi možnými chemickými látkami všude, kde žijeme (v bytech, splodinách z aut, éčkách v potravinách atd. atd. atd.), možná i očkováním, co já vím, prostě všemi nestandardními a dříve naprosto neexistujícími faktory, které ovlivňují vývoj plodu v těhotenství a vývoj dítěte v raném dětství. A nejsem odborník, neumím to odborně zdůvodnit neurologickými a hormonálními a jinými termíny. Všichni už dnes víme, že např. bisfenol A nebo ftaláty způsobují neplodnost, narušují hormonální rovnováhu a dost podstatně (a vážně) narušují (nejen) lidské tělo, to samé existuje u spousty látek na neurologické úrovni a to samé existuje u spousty novodobých látek doby plastové, o kterých o tom ještě vůbec nemáme tušení.
(Ale trochu tu - v celé diskusi - motáme ADHD a ostatní poruchy učení atd., to je špatně, je to dost rozdíl.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.