| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jo, smyslová deprivace je nářez.

Senzitivnější lidi, kteří už mají tah do introspekce a vnitřního klidu nedávají často intenzitu okolního hluku a smyslové vjemy, které musí vstřebávat, aby mohli přežít v tomto světě. A navíc vypadají často jako sobci, kteří se vyhýbají rodinným oslavám (tuna keců o ničem) rozhovory s kolegyněmi o tom kde byly na dovolené a podobně, je to vyčerpávající. Ale naprostá většina nezvládne smyslovou deprivaci, já taky ne. Pořád je tu ta možnost zapnout počítač, vzít si knížku... a to i když je člověk sám. Miluju být sama a moje nepohoda pramení z toho, že bydlím v jednom baráku s rodiči, kteří jsou prakticky pořád přítomni. Zrovna jsem si to v sobě řešila, z jedné strany je to těžké duchovní cvičení a z druhé strany si říkám, jak dlouho se to dá ještě vydržet. Strašně potřebuju pryč, tak aby nikdo pořád nesledoval co dělám a proč ležím, leží přece jen nemocní a podobně, kdo nepracuje je lenoch, koukání do blba je špatný, proč mám na WC ubrousky a nekoupila jsem toaleťák a tuny nesmyslů, do kterých se rodiče z odpuštěním serou, je to vyčerpávající... asi chápeš jak to myslím. To je psychická smrt introverta a bohéma.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.