| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak pripadat si jako kul v plote mi nikdy nevadilo. Obvykle se to ma tak, ze nejakej rebel neco nacne a ostatni se s obavami, ale prece jenom, pridaj.

Kdyz moje deti jeste kdysi chodily na nejvyssi stadium, prisla tam nova reditelka. S novymi napady. Typ, ze jim rodice do sko9ly maji opatrit to ci ono... To jsem ji na celoskolni rodicovske schuzi pozadala, aby si prectla skolni rad (=kde je napsano, ze cokoli skola porada se financne hradi SKOLOU. Veskery material v celem Svedsku, obedy, doprava, skolou poradane exkurze avylety atd atd. Zkouset to muze, kdyz ma dojem, ze rodice to spolknou. Personal se ji bal - ja ty lidi znala osobne. Ono je vzdycky dobre znat ruzne paragrafy - jako ze ani blbej ucitel/rebel ap. nemuze byt jen tak odejit, protoze existuje zakon o ochrane zamestnancu. Ktery se muze obejit jedine z velice velmi vaznych duvodu.

Jiny rok opet prisla s novou metodou, ze deti si budou sedet, kde uznaji za vhodne, budou si chodit pro sanony s materialem a tyto vyplnovat. Ucitele budou sedet ve sborovne a zaci za nimi dochazet s otazkami a zadostmi o pomoc. Pochopitelne zacci privitali metodu - courali se po skole, dobre se bavili a ucitele nijak neobtezovali. Na to jsem prisla az pri ctvrtletnim pohovoru s tridnim, kdy mi bylo oznameno, ze muj chlapecek nic nevyplnuje a tim padem nebude znamkovan na pololetnim vysvedceni (jako prevazna vetsina zaku nejvyssiho stadia, kde reditelka uradovala). Chlapecka jsem si podala (=vysvetlil, ze by byl za idiota, kdyby jako jedinej ctizadostivej vyplnoval sanony). Posleze jsem navstivila pani reditelku a informovala ji o tom, ze pisu na Ministerstvo skolstvi, a dala ji kopii dopisu. Ona se do te doby domnivala, ze ma co cinit s matkou pristehovalkyni, ktera ma byt vdecna za to, ze jejim detem bude poskytnuto naky vzdelani. Coz mne vzdycky povzbudi ke kontrole paragrafu a trvani na dodrzovani.
Dalsi rok si pani reditelka zaridila soukromou skolu. Nijak moc ji to nefungovalo, aneb z ni deti (ktere ji tam obcas vybyly a neodesly na okresni skoly) posleze prechazely na okresni gymnazium, kde musely dohanet nenabyte znalosti. Ucitele meli pracovni dobu 40 hod tydne (kdy sedeli ve sborovne a meli byt k dispozici, dle pozadavku i po vecerech, aby byli k dispozici co se tyce domacich ukolu, a temer 100% melo ukoncene vzdelani. Gymnazialni. Coz je povolovano pouze v akutnich situacich, kdy neni mozne najit ucitele s aprobaci,a to nejvys na jedno pololeti.)Takze okres skolu zrusil.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.