| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mě taky. Proto mi opravdu nepřijde, že by banky "odřízly střední třídu od vlastního bydlení", jak zní diskuze. Navíc, limity existovaly i dřív, nebylo to tak, že by banky dávaly hypotéky opravdu každému, jak se dneska rádo tvrdí. My si brali hypotéku v roce 2015, splátka hypotéky byla v té době 25-30% čistého příjmu a připadalo mi to na hraně. Když jsem si v té době zkoušela dávat do různých kalkulaček limity, co by nám banky byly ještě ochotné půjčit, tak ten limit se pohyboval lehce nad 30%. Proto moc nechápu, v čem tkví nové omezení, když se limit pohybuje na 40%. ~d~ Jestli dneska někdo platí na hypotéku půl svých příjmů, tak jedině proto, že šel finančně dolu oproti době, kdy si žádal o hypotéku. Ani dřív banky neposkytovaly úvěry někomu, komu by půjčka sežrala půlku platu. I bankám jde hlavně o to, aby klienst splácel.
Dřív se spekuluvalo i o tom, že by lidi museli mít až trojnásobek současných příjmů, ale zřejmě se usoudilo, že je to blbost, že by pak na vlastní bydlení nedosáhl téměř nikdo, tak se podmínky nakonec velmi rozvolnily, že se nezměnilo skoro nic. Až tedy na to, že nelze poskytnout úvěr ve výši 100%, což je jedině dobře, a že nově lze splatit předčasně bez sankce, což je taky dobře.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.