| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemusí to tak být, jen pohled zvenčí:
"je vnucuju všem, v podstatě se zvu na návštěvy, protože k nám by nepřijeli (bydlíme daleko, asi 30 minut autem přes prahu, hrůza), posílám fotky, videa (prakticky denně)"

No a jak na fotky, videa reagují, máš nějakou zpětnou vazbu? Aspoň sem tam nějaký pozitivní komentář z jejich strany? Protože v podstatě můžou mít pocit, že o vnučkách všechno vědí, nemají potřebu se třeba doptávat. Když se to zkombinuje se strachem z miminek, ještě k tomu dvojčátek ... tak je na Tvůj nepříjemný pocit zaděláno.

Za sebe třeba vím, že strašně nerada ňuchňám cizí děti - mám děti strašně ráda, všeho věku :-) , ale bojím se, že se budou u mě cítit nekomfortně, hlavně protože budou chtít mámu, nebo prostě toho svýho člověka, na kterým jsou závislí. Takže mi stačí je pozorovat, sledovat, jací jsou, jak se projevují ... Mám to tak proto, že všechny moje děti nesnášely cizí lidi, nemohla jsem si dovolit, je jen tak někomu strčit do náruče, takže to nechci riskovat u cizích dětí.
Taky jsem kdysi jednu dobu hlídávala děti, a vím, jak může být náročné utišit dítě, které prostě chce mámu, dneska bych tu práci nedělala ani za zlatý prase.

A taky se mi jedna novopečená babička svěřovala, že když je u nich dcera s vnučkou, tak se zpočátku snažila si holčičku pochovat, a POKAŽDÉ měla dcera tendence v tu chvíli odejít z místnosti, jakože třeba na záchod, odskočit do obchodu a pod., a mimčo holt začalo plakat, protože chtělo mámu a babička byla zoufalá, jak ho utišit. Tak postupně ubírala z toho fyzického kontaktu a v podstatě vyčkává, až holčička povyroste ~d~

Takže bych tomu dala čas a snažila se dál budovat vztah, i když to vypadá na pohled jednostranně ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.