| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Debatujeme s kolegyní, protože na to prostě přišla řeč a zaujalo nás to a nemůžeme se shodnout jak to je. Modelová situace, o kterou jde: dotyčný (no dobře, jsem to já) má rozvedené rodiče, otec má už léta novou rodinu. Já tvrdím, že v případě otcovy smrti jsem já neopomenutelný dědic úplně stejně jako jeho dítě ze současného manželství a musíme dědit rovným dílem společně s jeho současnou manželkou. Dále tvrdím, že dědit stejně nebude co, protože otec jednak nic moc nevlastní, a jednak vše zavčasu daruje své manželce, aby do dědického řízení nic nešlo. A zde je jádro pudla naší „hádky“ – kolegyně říká, že tak jednoduché to být nemůže, já zase říkám, že přesně tak jednoduché to je. Prostě za života všechno přepsat na manželku a děti z prvního manželství mají smolíka, se svým majetkem si každý může dělat co chce, ne? Podotýkám, že v reálu je to jedno, dědictví bych stejně odmítla, ale tuhle debatu hodlám s vaší pomocí vyhrát. Že mám pravdu, že jo?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.