| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak moment, na Rodině je každý psycholog amatér, který na základě vlastního prožitku usoudí, že nějaké dítě je někde šikanované.

Já jsem ale zadala poměrně přesné indicie. Mé dítě je spokojené na základce a z rozpustilosti (protože to chce zkusit i ta blbá Máňa) nenátlakově zauvažovalo, že by teda taky.

A já, na rozdíl od matek, co si myslí, že liberální výchova je sebeprojekce zvaná "nechám dítě rozhodnout o tom, co se mi líbí" tvrdím, že v klíčových rozhodnutích je rodič ten, kdo udává směr a jistotu.

Jestli jste si všimly, nezadala jsem, že dítě chodí domů pobledlé, vyhýbá se školní docházce, vymýšlí si bolesti hlavy, je zakufrované u sebe v pokoji a umanutě hlásí, že chce pryč. Nic takového se neděje, naopak chodí s "veselými zážitky z natáčení" a to hlavně z důvodu, že v tomto prostředí má prostor k dobrému sebevědomí a uplatnění. Ve školství to není samozřejmost, za 2 roky bude zralejší na to, aby zvládla tradičnější proces "mlč, hákuj a soutěž". Nebo prostě už bude ve věku, kde kdy nějaký ten oser ze strany silných prostě zvládnout musí. Nemám jediný důvod podporovat to, že by si chtěla zkusit, jestli je fakt lepší než Máňa. A ona na tom netrvá, nadhodila to. Já jsem se k tomu postavila jako k možnosti, utřídila jsem si tu myšlenky, tak díky.
Pokud mohu poprosit, tak dost úvah o tom, že díťátko pod tlakem šikany někam uniká a já zabejčeně trvám na pohodlí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.