| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, mám děti 3. Jedna má vnitřní motor, netřeba nijak zvlášť motivovat, jen občas povzbudit a dodat sebevědomí, toho se jí nedostává. Naopak další holka sebevědomí má dobré, ale motivovat ji nelze - teď v pubertě jsem to už vzdala - nejsem perpetuum mobile....Pokud nechce ona, je to těžké. Ale naštěstí je dost inteligentní, aby věděla, že prolézt základku musí, tak občas zabere, aby se neřeklo. Je to dědičné, má to po otci. Doufám, že jsme ty geny trochu naředili a popere se s životem lépe nebo jí to přejde s pubertou - celkem to tak vypadá.
No a nejmladší jsem trošku asi zkazila, rozmazlila, je to tak ode zdi ke zdi - školku nesnáší, ale do školy se těší, tak snad to půjde hladce, dost by se mi to hodilo.
Dřív jsem měla dost energie na motivaci i těch odolných dětí, ale s léty se vybila. Je to pro mne čím dál těžší. Sama jsem byla nadšené dítě, které by toho rádo tolik dělalo, ale rodiče nedovolili, starat o školu se vůbec nemuseli, na volnočasové aktivity jsem se hlásila sama, kde to šlo, naprosto bezproblémová (zpětně jim to závidím). Motivaci mám v sobě pořád, jsem pracovitá, ale nutit do něčeho ostatní, málo motivované už nedávám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.