| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky si tady v diskusi ráda rozšířím obzory a zkusím něco přidat.
Já mám docela ráda série, kde můžu sledovat i postupně život hlavních hrdinů. Nesmí to být na úkor samotného příběhu, ale zase si k nim potřebuji trochu utvořit vztah a potkávám je pak už jako známé. Akorát pak zase nemám ráda ty nekonečné série, kdy se v jednom městě stane za rok tolik vražd, jako v celé zemi za deset let. A nemám moc ráda sériové vrahy a nejrůznější maniaky, přide mi, že jejich výskyt v literatuře vysoce převyšuje skutečný celosvětový výskyt.
A zjistila jsem, že moje nejoblíbenější jsou od žen.
Fred Vargas - série JBA, začátek je už trochu starší. Přestože některé zápletky mi úplně nesedí, mám ráda tu poetiku, hlavní vyšetřující dvojici a spoustu zajímavých vedlejších postav (dost často starších), které občas přesahují z jedné knížky do druhé.
Anne Cleaves - znám teda jen 2 kousky ze série Vera Stanhope, ale pěkné. Obzvlášť Teling Tales se mi moc líbilo (nevzpomenu si na český název, ale vím, že tomu originálnímu docela odpovídá). V nějakém hodnocení jsem si přečetla názor, že Vera Stanhope se jen stará protivná šmudla, mě se naopak jeví jako ženská, která nemá potřebu si na nic hrát. Napsala i další série, ale s nimi jsem se zatím nemohla seznámit.
Nele Neuhaus - německé Taunus Krimi. Sympatická ústřední dvojice (hlavní hrdinka je teda ztělesnení autorky, ale přes to jsem se přenesla), podle jejichž soukromého života je možné díly pěkně seřadit za sebe. Je jich 8, bohužel co zatím vím, do češtiny byly přeloženy jen 3., 4. a 5. jednička je teda bída, poslední je na můj vkus trochu překombinovaný, ale ta 3 a 4 jsou dobré. Často pracuje s motivem "Ne vrah, zavražděný je vinen"
Pak se mi teda líbí série Joachim Vernau od Elizabeth Herrmann, ale ta asi zatím v češtině nevyšla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.