| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Hrozná škola" je opravdu velice relativní pojem a strašně mě irituje, když to někdo vztahuje všeobecně na určitý typ školy, výuky, přístupu ve výuce. To, co je pro někoho ideál, je pro druhého noční můra a naprostá katastrofa a to, jak z pohledu rodiče, tak dítěte.
Moje dítě zažilo/zažívá dvě naprosto odlišné školy, kdy prvních 5 let bylo pro mě (a teď, když má srovnání, tak uznává, že i pro něj) synonymem opravdu hrozné (té nejhroznější) školy, hlavně hrozné učitelky s hrozným způsobem vyučování ve 4. a 5. třídě, hrozných rodičů, názorů, atmosféry, přístupu, všeho, pro mě hrozného celkového pojetí ve všech oblastech. Tato škola (a hlavně ty poslední dva roky učitelka svými metodami) mu dokázala naprosto znechutit touhu po znalostech, po poznávání a po jakýchkoliv vědomostech, nenaučil se od ní nic, dětičky vyšly v 5. třídě do světa jako stádo pologramotných, nekultivovaných idividuí, bez znalostí, bez rozhledu a jakýchkoliv dalších schopností, které by člověk od školy očekával, že jim dá. Moje dítě tam nemělo sebemenší touhu se vzdělávat, protože mělo pocit, že to nikoho nezajímá, zda něco umí či ne(přístup učitelky takový byl), věděl, že známky nic neznamenají a i když neuměl nic, tak měl jedničky, tak proč by se měl něco učit (dle jeho názoru), způsob výuky učitelky byl velmi demotivující, nezajímavý, chaotický, takže dítě bralo školu jen jako místo, kde se nají, napije a popovídá a stráví příjemný čas s kamarády. Že by mu škola dala nějaké schopnosti a dovednosti do života či dokonce nějaké ty znalosti, to ani omylem. Jejich znalosti ustrnuly cca na úrovni 3. třídy, kdy ještě měly jinou učitelku, která byla naopak moc fajn a snažila se, co mohla, i když díky nejrůznějším nekutečně stupidním tlakům ze stran názorově vyšinutých rodičů také ta výuka za mnoho nestála, ale chyba tehdy nebyla na straně učitelky. Naštěstí toto už je pryč a doufám, že se mi podaří na tuto etapu života postupně zapomenout a zcela ji vytěsnit ze vzpomínek a z mysli.

Teď je dítě na jiné škole, která je pro mě i pro něj opravdový ráj na zemi ve všech směrech a jsme naprosto nadšeni,byť pro mnoho lidí jiného smýšlení by zdejší přístup byl zcela nepřijatelný. Dítě tady úplně rozkvetlo, doslova lační po znalostech a taky zírám, kolik se toho za těch pár měsíců naučilo,jaké má teď znalosti, přehled a dovednosti a jak bojuje za to mít skvělé výsledky, což se mu, kupodivu i přes hedikep, že přišel z tak prachbídné školy předchozí, daří, zařadil se k k těm lepším až nejlepším a jsem na něj strašně pyšná. Když vidím u něj to nadšení nad výbornými známkami, nad tím, když ho vyučující pochválí (v předchozí škole se nechválilo ani nekáralo, ať se snažil sebevíc nebo se naopak na to úplně vykašlal, tak to vyšlo nastejno a nikdo se k ničemu nevyjadřoval)a hlavně nad tím, když sám vidí, že tahle škola je úplně o něčem jiném, než zažil předtím a že sám uznává, že tohle je pro něj to pravé motivující prostředí, které mu dá do života opravdu maximum. Nehodlám ho ani nutit do přijímaček na 6G, bylo by škoda z tak skvělé školy odejít,nakonec je do jisté míry dobře, že nevyšel 8G, protože tady je mu mnohem mnohem lépe a znalosti zde získá podobné, ba možná v něčem i lepší. Jen mi je strašně líto těch 5 ztracených předchozích let, kdyby sem chodil od první třídy, ušetřili bychom si oba mnoho zoufalství, zklamání, vzteku, naštvání i slz.

Porovnávat efektivitu výuky hlavních předmětů jako M, ČJ, Cizí Jazyk atd.,tam a tady je zcela bezpředmětné, to je prostě úplně nesrovnatelé, o tom nemá cenu se vůbec zmiňovat (naštěstí jsme naprosto fatální neznalosti dohnali domácí přípravou na přijímačky, takže se dítě chytá v pohodě), Vla a Př téměř neprobírali, resp. něco málo z dějepisné části, něco vůbec, zeměpisnou část převážně vůbec, zbytek takovým stylem, že nikdo nic nepochytil, takže tam není absolutně na co navázat, Př byl takový chaos a téměř nic neprobráno, že taky ne, ale naštěstí to nevadí, jede se odznova a tak perfektně,že dítě nasává informace jak houba a to, co ve škole proberou, to pak opravdu umí a pamatuje si. Nicméně i když porovnám takové ty méně důležité předměty jako HV, TV, VV, tak to je nesrovnatelné. V Tv na předchozí škole hráli jen vybíjenou či fotbal a kde nic tu nic, tady mají super, byť poněkud svéráznou, učitelku, která s nimi dělá úplně všechno, dítě nadšené...HV - hlavně že přechozí učitelka neopomněla každou chvíli při své samochvále zdůraznit, že má dva cykly ZUŠ na nástroj, ale pořádně nezpívali téměř nic, ba často ani HV neměli, při táboráku na škole v přírodě bez opékání (vegetariámi by neskousli blízkost buřtů) si myslela, že děti budou nadšení z Country písniček...no, co k tomu dodat, pár jich šlo znechuceně spát, pár se tajně odkradlo na diskotéku druhé, zcela nezmáné třídy, která tam byla taky v objektu (tedy nic proti Country, sama ji mám ráda, ale 12 leté děti nejou zrovna cílová skupina pro tento žánr). Na nové škole mají tak úžasnou hudebnici, která zpívá, ještě ani nedovře dveře třídy, když jsem viděla ten repertoár, který zpívají - všechny žánry od lidovek až po nejmodernější hity, spoustu písniček v angličtině a k tomu všemu ještě stihají základy nějaké té teorie, protože je smutné, když děti v 5. třídě nemají tucha, kdo byl Smetana, Mozart nebo kdo napsal Rusalku. No a VV...ač je to opravdu s podivem, tak v předchozí škole s jejich učitelkou téměř nekreslili, věci na VV donesl domů skoro netknuté a to málo, co vytvořili, byl teda čirý hnus...tady je úžasná, zapálená výtvarnice, která s nimi dělá všechny možné techniky, navštěvují výstavy, prostě super a dítě, které rádo kreslí a je hodně tvořivé, si to užívá a žasne, že i u tohoto předmětu je na nové škole úroveň výuky úplně někde jinde, než na škole předchozí. Prostě něco nesrovnatelného ve všech směrech, předmětech, přístupu k žákům, k výuce atd.Přechozí škola mu do života nedala vůbec nic, tady získá nejen znalosti, ale i spoustu ostatních dovedností a postojů, které v životě upotřebí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.