| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já si myslím, že jsem měla celkem štěstí na školu a na učitele (víceletý gympl), čili neprošla jsem klasickým 2. stupněm... Matika mi šla sama, na to mám buňky, takže i bez známkování by mě bavila. Učit jsem se musela předměty, které mě nebavily a tudíž jsem to kolikrát nabiflovala do krátkodobky před písemkou. To bych si klidně odpustila a souhlasím s tím, že by bylo lepší, kdyby se učilo jinak, bez důrazu na znalosti otrockých faktů, které člověk "nikdy nepoužije a hned zapomene", ale s důrazem na podstatu těch znalostí, které v člověku podvědomě zůstanou. (jako ný-natý-itý-ičitý... nebo topas-korund-diamant mám v hlavě zaryté stejně jako vyjmenovaná slova, ale až tak úplně netuším, k čemu...)

Dějepis - mnohem víc než otrocké letopočty - si pamatuju souvislosti a příběhy díky domácí četbě - od Toulek českou minulostí po historické romány. I když samozřejmě pro tehdejší přijímačky na práva a maturitu z dějepisu jsem měla nabiflováno aspoň na těch pár měsíců všechno všecičko. Ale pak jsem to spokojeně zapomněla.

Dodnes mě děsně mrzí, že jsme neměli lepší učitele na fyziku, chemii - to obecně považuju za krásné předměty, které mají velký potenciál, ale nesmí se tam učit to a tak, jako za nás...

Češtinářku jsme měli skvělou - sice samozřejmě známmkovala, ale i bez známkování by nás přece učila, takže vstřebali bychom to všechno i tak.

No a cizí jazyky se holt asi bez "učení" nikdo nenaučí,když v tom státě není, takže to bych se určitě učila.

Ale já jsem studijní typ, já chodila do školy dloooouho, i když už jsem dávno byla v práci a opravdu na svou čest prohlašuji, že mě strašně bavilo se to všechno učit, čili skripta i odbornou literaturu jsem četla s potěšením, až na vzácné výjimky jsem nepoužívala žádné výcucy či výpisy jen toho důležitého naservírované internetem nebo jiných kolegou... A četla jsem je hned, jak jsem je dostala a tohle "první čtení" - bez nuceného fixování a memorování dat a faktů nutných pro zkoušku, jsem milovala nejvíc. Ale je fakt, že to už jsem byla dospělá a studovala jsem to, co jsem si sama vybrala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.