| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cairo,

souhlasím. Takový všeobecný přehled, který ti poskytne základní škola, bych jako samouk v životě nemohla mít. A to jsem přitom byla vždycky zvídavá. Jenže rodiče tě těžko můžou zasvětit do všeho a když si jen čteš knížky či koukáš na dokumenty, nikdy nedostaneš ucelený a systematický přehled o tom kterém oboru, zvlášť když ti je 10 let.
Škola byla pro mě bezvadná věc a známkování bylo od začátku motivační, pozitivně i negativně.
Můj kamarád ze Švédska chodil do alternativní školy i gymnázia, kde si každý mohl vybrat, co se bude učit a tzv. rozvíjet svoje talent atd. Pro něj to bylo skvělé, protože se např. naučil 3 jazyky a jeho zájmem byla historie a zeměpis, ale na druhou stranu mi říkal, že 80% studentů jen ten systém zneužívalo k naprostému nic nedělání. Byli všeobecným vzděláním naprosto nepolíbení a nakonec se učili jen na povinné zkoušky a měli s tím velké problémy, aby vůbec prolezli. Přitom to byly poměrně inteligentní děti. A to musíme vzít v úvahu, že tam byl celkově vyšší počet těch motivovaných, protože pocházeli ze vzdělanějšího prostředí (rodiče dělníky většinou alternativa nezajímá). Tohle je jeho interpretace jeho zkušeností z neznámkovací a "osobnost rozvíjející" školy. Ne u každého to funguje, na někoho prostě musí být cukr a bič, jinak nedělá nic.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.