| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rišulko, neznám nikoho s PAS, ale othle mě také napadlo. Co nejvíce tobě i jemu odlehčit, dělat jen ty důležité a podstatné věci (pro oba), možná, péči o něj někomu na část dne přenechat, předat, ať ty plníš tu úlohu maminky, té co pečuje, vychovává (ale Rišulka určitě nemusí splňovat nároky na výchovu jako jiné děti), učí (ale zase mne napadá, zda trápit jeho i tebe pády má smysl) a nebere to vám oběma spoustu energie, nekazí vztahy a proč ? Bude ty pády opravdu v životě potřebovat ?
A možná jsou pro něj jiné vyučovací metody, nevím. Znám dítě s autismem a jeho rodinu, dopoledne bývá v nějakém zařízení, pečovatelé si vydechnou, i tak je vše náročné..je mi jasné, že toto není všude, že jsou zařízení třeba obsazená, pak tuším, že čerpali různé příspěvky.. využívali pomoci dobrovolníků a myslím, že i studentů, kteří práci s jejich dítětem měli možná i jako svou praxi. Tyhle možnosti asi nejsou všude a nejdou všude využít (menší město, vesnice...)
Moc ti držím palce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.