| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Irmi, je mi líto, že to prožíváš takto.

Co je normální se nedá říci. Jistě jsi i na webovkách, na které jsme tu odkazovaly v minulých tvých tématech (např. https://www.umirani.cz/rady-a-informace/truchleni ) a z jiných zdrojů vyčetla, že každý truchlí jinak. Jiným způsobem, jinak dlouho.

Pokud jste s tchýní neměly nějaké extra vztahy předtím, tak se nedá její nějaká přirozená účast na tvojí situaci čekat. Ohledně vnučky - nevím, jak to měly předtím, jestli tam dcera zašla občas sama, telefonovala... pokud ano, tak ať pokračuje. Pokud ne, třeba se vídaly (původní rodina s tvojí dcerou) jen "přes" manžela, tak dnešní situace nemá precedens, není nic "zvykem", a pokud to chcete vy mít jinak, než to zatím je, nezbývá než se do toho pustit samy. Tchýně a švagrová zřejmě nevědí jak "do toho", nebo prostě opravdu o navázání bližších vztahů, než byly předtím, nestojí, případně ne natolik, aby se tím zabývaly.

Mám jinou zkušenost po smrti manžela, ale to proto, že naše vztahy s jeho původní rodinou jsou odevždy velmi vřelé. Tchýni a sestře se manžel (a já s ním) věnoval také nadstandardně, ony jemu ovšem také. Péči o tchýni jsem po manželovi defacto převzala (spolu s početným švagrovstvem, byl ze 4 dětí), a naopak celá ta široká rodina je mi stálou oporou. Jak v prvních týdnech, měsících, tak i teď po dvou letech. Často se vídáme při nejrůznějších příležitostech, vzájemně si pomáháme.

Tchýně nedávno zemřela. Poslední týdny potřebovala trvalou péči, střídali jsme se u ní všichni - jak její děti a já, tak všechna vnoučata a další. To je ale úplně jiná situace, než je ve vaší rodině.
Nemyslím si, že je to takto běžné (ať to u tebe či to u nás) - v těch rodinných modelech (široké rodiny) jsou veliké rozdíly, spektrum je pestré. S mými rodiči se třeba zdaleka tolik nevídám, jako s rodinou manžela, i když máme vztahy výborné. Valnou soustrast projevit moji rodiče nedokázali. Nemám jim to za zlé, jsou prostě takoví. Dokážou pomoci s konkrétními věcmi na výslovnou přesně specifikovanou žádost, ale "city" jim nejdou. Co už.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.