| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo,
naše tři děti jsou z domu, poslední je v posledním ročníku, takže bude končit školu a půjde do práce.
Ve škole byla nejúspěšnější )a absolutně neproblematická) naše nejstarší dcera, šla na osmiletý gympl, učení jí šlo, jenže před maturitou otěhotněla a jestli měla nějaké ambice, naprosto se ztratily. Myslím, že je ale neměla. Je to už pár let a je spokojená.

Starší syn je prý nadprůměrně inteligentní (posudky z poraden) , ale s jeho dys měl ve škole obrovské problémy, odmaturoval a šel pracovat...dělá na pozici, kde by normálně dělal člověk s VŠ, kam ale on silou mocí nechtěl. Školy prý nenávidí. :-)
Ale v životě už toho dokázal hodně a je spokojený, v rodině i pracovně.

Třetí dítě vypadalo a vlastně je taky hodně inteligentní bez dys, ale zas hodně svoje. U té jsem si byla jista, že prostě půjde po škole dál...a možná i jo, ovšem už jako vdaná a s děckem.
Vím, že se určitě neztratí a je - spokojená.

Nejmladší kluk nechtěl ani na střední školu, protože prý školu nenávidí. Tak je v učení s příslibem dobrého uplatnění za dobré peníze. školu nesnáší, na praxích je spokojený.

Tak nevím.
Pokud bychom do vzdělání investovali víc a jinak...třeba by naše děcka byla "jinde"...ale - u nás se nic nedá lámat přes koleno, spíš jsme se přizpůsobovali potřebám, požadavkům a touhám dětí.
Největší nároky jsem měla na ty dvě starší...ovšem potom jsem absolvovala nějaké životní "lekce" a tak nějak jsem si říkala, že důležité je, abychom byli všichni spokojení a zdraví a přestala svoje nároky řešit.

Pořád to tak ještě mám, nejstarší dcera už žije ve své domácnosti 15 let.
Uvidíme, bilance ještě určitě přijde.

Já si svoji školu dokončila i s dětma, ale proto, protože jsem chtěla. Byla to moje touha a mé rozhodnutí. A pak další sebevzdělávání, abych mohla dělat věci, které mě bavily a baví.
Dětem jsem chtěla umožnit totéž, ale - jsou jiné. Pro mě je důležité, že jsou spokojené a v životě zatím poměrně úspěšné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.