| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty,

já taky nepsala, že to tak musí být pro všechny (psala jsem někdy), evidentně zrovna Tvé dítě to nepotřebuje, stejně jako to nepotřebovala moje maminka. Mě trvalo se v aj dostat na úroveň C1 ve všech ohledech (včetně ústní komunikace) 10 let, u Němčiny mi to s B2 trvalo rok, přestože už ten mozek není tak pružný a dovedu si představit, že za další rok bych byla schopná se dostat na C1.

Pro mě osobně je prostě nejsnazší cesta, jak se naučit jazyk (a hlavně ho aktivně používat), vyjet do zahraničí, kde nemám jak jinak se dorozumnět. Prostě být vyhozená z komfortní zóny. Věděla jsem to už tehdy a ano, kdyby do toho mí rodiče mohli investovat, dost by mi to pomohlo (třeba tím, že bych nemusela na VŠ ztrácet čas učením se angličtiny, aby mě nevyrazili).

BTW paradoxně za 1.rok pobytu v Německu se mi výrazně vylepšila aj, oproti situaci rok před tím nebe a dudy. Teprve teď jsem schopná v ní komunikovat stejně lehce jako v mateřském jazyce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.