| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě k té dvojce, očkávám prostě pozitivní a inspirující přístup paní učitelky ke čtení, ne dávat to befelem, muset načíst, zadávat tituly a autory... respktovat děti a mít dobrý pedagogický přístup. Motivovat k čtení např. přečtení ukázky z knihy... (nevím, zda je ve škole prostor) nebo družině. Já jako dítě měla ráda, že nám družinářka po obědě četla. To ale fakt nevím, zda je v možnostech paní učitelky.
Měla jsem ráda jako dítě klasické čítanky s ukázakou, příběhem z některé knížky, to se mi opravdu líbilo.
Myslím, že by neškodila knihovny ve škole (v Praze tedy u nás vzhledem k dosahu veřejných knihoven zbytečná).
Jo a ještě mne napadlo organizovat výměnu knih (u nás máme např. ve školce polici, kam kdokoli může knížky dát a i si jakoukoli odnést), není to půjčování, ale dar. Ale je fakt, že ty )plně dobré knížky se tam moc neobjevují, ale někdy ano, když se tam odloží knížky po starších dětech nebo některé klasické tituly co doma měli např. prarodiče a rodiče je pro své děti nechtějí a někoho zase osloví.. no ale spíše u nás v Praze člověk narazí na tu výbornou dětskou literaturu v těch knihovnách.

Jo a naše škola dělá soutěž v básničkách )Pražské vajíčko ?), tak to si myslím, je také způsob, jak dětem zatraktivnit literaturu (často jsou básničky vtipné a prostě dobré). Kždé dítě si má nějakou vybrat a naučit (délku povin., ale přiměřená věku dětí).
Suplík tu tuším kdysi psal (něbo někdo jiný), že soutěže nemají být povinné, což je asi sprváně, ale u těch menších dětí mi přijde, že snad to povinné tolik nevadí. Je to spíše zábava, každý se nějakou naučí, odrecituje, tři nejlepší, které volí všichni postupují do školního kola... často rozhoduje tedy kvalita básničky, tak nevím, jak moc je to náročné pro děti, kterým rodiče s výběrem nepomohou, ale snad je zastoupí kdyžtak paní učitelka...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.